fbpx
Wiadomości Regionalne Sprawdzian siły

Sprawdzian siły

-

Młoda drużyna Rakowa spisuje się co raz lepiej w rozgrywkach ligowych. Przekonujące zwycięstwa nad Polonią Słubice i Miedzią Legnica, pięć kolejnych spotkań bez porażki, bez straty bramki. To wyniki lepsze od oczekiwań. W sobotę będzie jednak niezmiernie trudno o podtrzymanie dobrej passy. Częstochowianie jadą do Radzionkowa na mecz z liderem.Faworytem spotkania bez wątpienia będą gospodarze, w dotychczasowych 25 spotkaniach przegrali tylko raz. Z dużą przewagą znajdują się na szczycie tabeli i pewnie zmierzają po awans do I ligi. W składzie Ruchu Radzionków roi się od zawodników z doświadczeniem zdobytym na boiskach ekstraklasy. Kompała, Wiśniewski, Jarka, Gierczak to tylko niektórzy z nich. W składzie „Cidrów” znajduje się również były zawodnik Rakowa – Tomasz Foszmańczyk, który dołączył do śląskiej drużyny tegorocznej wiosny.
Mecz z Ruchem będzie dla częstochowian prawdziwym testem wartości. Pod wodzą Jerzego Brzęczka jedynie w Tychach przyszło naszym piłkarzom mierzyć się z drużyną z górnej połówki tabeli.
Ostatnie wygrane i dobra gra rozbudziły nadzieje kibiców. Nie można jednak popadać w przesadny optymizm gdyż wszelkie argumenty będą w sobotę po stronie Ruchu.
Na szczęście piłka nożna jest nieobliczalna, podobnie jak młodość i w tym wszyscy fani „czerwono-niebieskich” powinni upatrywać szansy na niespodziankę, a taką będzie z całą pewnością chociażby remis.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00.

Zestaw par 28 kolejki

Skomentuj :
×