fbpx
Wiadomości Regionalne "Majówka" z piłką w tle !

„Majówka” z piłką w tle !

-

Bardzo ciekawie zapowiada się nieco dłuższy pierwszy majowy weekend w tym roku. Oprócz sporej ilości meczów 1 maja, piłkarskie emocje choć już w nieco mniejszym wydaniu będziemy mieli także 3 maja.„Majówka” z piłką w tle – tak można by pokrótce określić pierwszy tegoroczny nieco dłuższy majowy weekend.
W II lidze częstochowski Raków wyjeżdża na mecz do lidera tabeli Ruchu Radzionków (w serwisie osobna zapowiedź tego meczu – będzie także relacja live)

W III lidze trudne mecze czekają reprezentujące nasz region w tej klasie Victorię Częstochowa i Orła Psary/Babienica. Victoria jedzie do Bielska na mecz z wiceliderem tabeli BKS Stalą Bielsko-Biała, a Orzeł jedzie do Rybnika na mecz z trzecim w tabeli Energetykiem ROW Rybnik. Obydwie „nasze jedenastki” wiosną grają bardzo dobrze stąd też liczymy, że z tych trudnych wyjazdów przywiezione zostaną jakieś punkty.

W IV lidze murowane emocje. W grupie I kolejne derby regionu – może nawet z niespodzianką. MKS Myszków grać będzie z Olimpią Truskolasy i to może być bardzo ciekawa piłkarska konfrontacja. Częstochowska Skra-Wadrox troszkę podłamana ostatnimi słabszymi rezultatami musi się przełamać i zacząć wygrywać. W Mysłowicach o punkty jednak nie będzie łatwo. Ciekawie zapowiada się mecz na Stradomiu. KS Włodar sprawdzi dobrą ostatnio dyspozycje Sarmacji Będzin. Ciekawe jaki będzie wynik tego meczu ?. Z kolei Zieloni Żarki mają „ostatni gwizdek” na wygrywanie meczów. Górnik Wesoła jest w zasięgu piłkarzy z Zarek, którzy na gwałt potrzebują IV-ligowych punktów.
W grupie II IV ligi ciekawy mecz powinni obejrzeć kibice w Kłomnicach, gdzie Unia Rędziny zagra z kandydatem do III ligi Gwarkiem Ornontowice.

Częstochowska „Okręgówka” także gra 1 maja. Najciekawszy mecz w Kłobucku, gdzie tamtejszy Znicz podejmować będzie lidera z Kamienicy Polskiej. Ciekawie także zapowiada się mecz w Koniecpolu. Pilica zagra z zapleczem Rakowa. a tam w składzie sami „Młodzieżowcy”.

Najbardziej pracowitą „majówkę” będą mieć piłkarze Klasy „A” i Klasy „B”. Grać będą bowiem mecze o punkty 1 maja i 3 maja. Pewnie będzie sporo ciekawych rozstrzygnięć.

Juniorzy i trampkarze także zawitają na boiska by zagrać o punkty w swoich ligach.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na „piłkarską majówkę”. Każdy z pewnością może wybrać dla siebie jakieś ciekawe mecze.

Skomentuj :
×