fbpx
Wiadomości Regionalne Galeco Cup 2010: Sukces młodych zawodników Rakowa!

Galeco Cup 2010: Sukces młodych zawodników Rakowa!

-

Młodzi piłkarze Rakowa z rocznika 1999 okazali się najlepsi w prestiżowym turnieju piłkarskim Galeco Cup 2010 rozgrywanym w podkrakowskich Skotnikach. Mniej szczęścia mieli ich młodsi koledzy.Międzynarodowy turniej trampkarzy rozgrywany w Skotnikach to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w tej kategorii wiekowej w kraju. Rozgrywany cyklicznie turniej od 2007 roku wygrywały takie drużyny jak Wisła Kraków czy Legia Warszawa. W tym roku rywalizowali ze sobą młodzi zawodnicy z całej Polski, a także Słowacji, Czech, Ukrainy. W sumie 40 zespołów przez dwa pierwsze dni maja rozegrało 120 meczów w 3 kategoriach wiekowych: rocznikach U-9, U-10, U-11. W każdym roczniku swoją drużynę wystawił Raków Częstochowa.

W najmłodszej kategorii wiekowej – chłopców urodzonych w 2001 i młodszych – rakowiacy zajęli 14 miejsce (rywalizowało ze sobą 16 drużyn). Zwyciężyli gracze Motoru Lublin.
Wśród piłkarzy rok starszych czerwono-niebiescy zajęli 10 miejsce (tu o zwycięstwo walczyło 12 klubów), a puchar wznieśli w górę młodzi gracze Cracovii Kraków.
Wielki sukces odnieśli natomiast trampkarze Rakowa z rocznika 1999, którzy okazali się najlepsi spośród wszystkich 12 drużyn w tej kategorii wiekowej. W fazie grupowej pokonali 3-2 Chojnik Jelenia Góra, zremisowali 1-1 z Cracovią oraz przegrali 0-2 z Lechią Gdańsk. W ćwierćfinale pokonali rówieśników reprezentujących Wisłę Kraków 2-0, a w półfinale zrewanżowali się Lechii pokonując gdańską drużynę 1-0. Finałowym przeciwnikiem częstochowian była słowacka Dukla Bańska Bystrzyca. Mecz w regulaminowym czasie gry nie przyniósł bramek i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi zawodnicy. Konkurs „jedenastek” wygrali 3-1, a tym samym cały turniej!

Dotychczas najwyżej w Skotnikach, uplasowała się ekipa Rakowa U-12, która stanęła na najniższym stopniu podium w 2007 roku,. Młodym zawodnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że za kilka lat, już w seniorskiej piłce, częstochowianie również będą w pokonanym polu pozostawiać takie drużyny jak Wisła Kraków czy Lechia Gdańsk.

Skomentuj :
×