Przy Krakowskiej Victoria grała do końca !

4469-Przy_Krakowskiej_Victoria_grala_do_konca

Do 87 minuty meczu o mistrzostwo III ligi Victoria przegrywała z Oderką Opole 0:1. Skończyło się remisem 1:1, a gdyby Kotas w 90 minucie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Oderki to gospodarze cieszyliby się nie z remisu, a z wygranej.

Do 87 minuty meczu o mistrzostwo III ligi Victoria przegrywała z Oderką Opole 0:1. Skończyło się remisem 1:1, a gdyby Kotas w 90 minucie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Oderki to gospodarze cieszyliby się nie z remisu, a z wygranej.Na ten mecz przyjechało aż 550 kibiców z Opola, którzy – no może nie do końca – to jednak zachowywali się przez cały czas na stadionie Victorii dosyć poprawnie.

Co do samego meczu to zespół gości przed startem rundy wiosennej nie krył swoich aspiracji co do włączenia się do walki o awans do II ligi. Do Częstochowy Oderka przyjechała w roli faworyta – w tabeli zespoły dzieliła różnica 10 miejsc i aż 14 punktów. Oderka potwierdziła na boisku dobre przygotowanie do rundy wiosennej, narzuciła Victorii swój styl gry i dosyć wyraźnie przeważała w prowadzeniu gry. Z kolei gospodarze dla których każdy punkt jest w tej rundzie na wagę utrzymania w III lidze grali z niezwykłym zaangażowaniem i z niezwykłą ambicją. W 30 min. po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Victorii gola dla opolan strzelił Setla. Do przerwy 0:1

W drugiej połowie mecz był jeszcze lepszy. I jedni, i drudzy dążyli do zmiany wyniku. Oderka atakowała, stwarzała dogodne sytuacje ale za każdym razem na posterunku był najlepszy zawodnik Victorii Sebastian Łukiewicz broniący bramki gospodarzy. Ostatnie 5 minut tego meczu dostarczyło niesamowitych emocji. Najpierw po składnej akcji i płaskim strzale Patryk Rumiński doprowadził do wyrównania, a poźniej była jeszcze wspomniana na początku sytuacja Kotasa, która mogła dać Victorii 3 punkty w tym meczu. Goście w ostatniej akcji także mogli strzelić bramkę. Na posterunku był jak zwykle Łukiewicz. Co by nie mówić po tym meczu to jednak był to szczęśliwy remis piłkarzy z ul. Krakowskiej.

III liga 19-03-20011 g.15:00 Victoria Częstochowa – Oderka Opole 1:1 (0:1) 30 min. 0:1 Setla 87 min. 1:1 Rumiński

Sędziował P. Pietraszewski (Bytom)Żółte kartki : Krakowiak, Załucki i Rumiński (wszyscy : Victoria Częstochowa) Widzów : 700

Victoria Częstochowa : Łukiewicz, Załucki, Kotas, Krakowiak (46′ Bielecki), Ścisłowski (75″ Bielawski), Świerczyński (46″ Stefański R.), Pląskowski, Stefański Ł , Wiśniewski (75 Rumiński), Bolechowski, PiwińskiTrenerzy : Maciej Strożek i Sebastian Łukiewicz

Oderka Opole : Rozmus, Bednarski, Lisiński, Brzozowski, Michniewicz, Szepeta, Deja (80 Franek), Rewucki, Pajączkowski, Setla, Jaworski Trener : Dariusz Kaniuka ————————————————————————————————-

III-ligowe „derby” w Myszkowie pomiędzy MKS-em i Orłem Psary/Babienica zostały ze względu na fatalny stan boiska odwołane.