„Wokół meczu” z Elaną Toruń

6056-Wokol_meczu_z_Elana_Torun

Przerwana seria trzech zwycięstw, pauza Piotra Mastalerza w następnym meczu oraz wolna niedziela, czyli „Wokół meczu” z Elaną Toruń (0:2). Seria przerwana

Każda passa musi się kiedyś skończyć. Przed meczem z Elaną Toruń, czerwono – niebiescy mogli pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu. Na własnym stadionie, częstochowianie pokonali MKS Kluczbork (1:0) oraz Ruch Zdzieszowice (2:1), a na wyjeździe Tur Turek (2:0).

Pierwsza wyjazdowa porażka

Dla piłkarzy Rakowa, porażka z Elaną Toruń była pierwszą przegraną na wyjeździe w tym roku. Wcześniej, częstochowianie pokonali Zagłębie Sosnowiec (1:0) i Tur Turek (2:0) oraz zremisowali w Gdyni w Bałtykiem (2:2).

Piotr Mastalerz nie zagra z Energetykiem

Przeciwko Elanie Toruń siódmą i ósmą żółtą kartką w tym sezonie został upomniany Piotr Mastalerz. Oznacza to, że obrońca Rakowa nie będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu z Energetykiem ROW Rybnik (godz. 17:00).

Spotkanie po latach

Trener Rakowa Jerzy Brzęczek, przed meczem z Elaną Toruń uciął sobie krótką pogawędkę ze szkoleniowcem gospodarzy Grzegorzem Wędzyńskim. Obaj znają się m.in. z występów w lidze izraelskiej.

Wolna niedziela

Piłkarze Rakowa podróż z Torunia do Częstochowy zakończyli w późnych godzinach nocnych. Niedziela była dla zawodników dniem wolnym. Pierwszy trening, poprzedzający spotkanie z Energetykiem ROW Rybnik, sztab szkoleniowy zaplanował na poniedziałek.