Euro 2012: hiszpańska maszyna, pierwsza drużyna bez szans

W rozegranym w Gdańsku meczu grupy C Euro 2012 Hiszpania wygrała z Irlandią 4:0 (1:0). Mistrzowie świata i Europy mieli w tym spotkaniu olbrzymią przewagę. Szybko, bo już w 4. minucie, strzelili gola, a później zepchnęli rywali do defensywy i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Kolejne wykorzystali po przerwie. Irlandczycy, którzy stanowili tło dla Hiszpanów, mieli zbyt mało atutów, by nawiązać równorzędną walkę i po drugiej porażce w turnieju, stracili, jako pierwsza z 16 drużyn na Euro, szansę na awans do ćwierćfinału. – Przeczytaj cały artykuł