W Lidze Amatorów zagrają dopiero po długim majowym weekendzie!

7848-W_Lidze_Amatorow_zagraja_dopiero_po_dlugim_majowym_weekendzie

Kolejka poprzedzająca przerwę długiego weekendu majowego już za nami. Zawodnicy również i tym razem dostarczyli nam sporo emocji, a kilka drużyn sprawiło małe niespodzianki.

Kolejka poprzedzająca przerwę długiego weekendu majowego już za nami. Zawodnicy również i tym razem dostarczyli nam sporo emocji, a kilka drużyn sprawiło małe niespodzianki. Najciekawszy i najbardziej wyczekiwany mecz kolejki miał miejsce w czwartek o godzinie 19.00. Inprobud/Luminex i ZC Michaś wybiegli na boisko by po raz kolejny powalczyć o ligowe punkty. Tak jak wspominaliśmy, w rundzie jesiennej o jedną bramkę lepszy okazał się Inprobud/Luminex. Po tym meczu spodziewaliśmy się wszystkiego… a raczej prawie, bo różnica czterech bramek w ostatecznym rozrachunku to jednak bardzo duża niespodzianka. Co prawda „cukiernicy” nadal okupują pierwsze miejsce w tabeli jednak, strata drugiej drużyny w kolejności wynosi już tylko punkt.

Zespół Miedziński nie zdołał dopisać do konta punktowego kolejnych oczek i przyjął w ciągu pięciu dni, dwie wysokie porażki. Ze snu zimowego wybudzili się piłkarze SGP. Odnieśli oni w minionym tygodniu dwa zwycięstwa pokazując, że nie rezygnują z walki o mistrzostwo ALPN. Wysokie wygrane zanotowali również „Jagiellonowie” i Meblodrew, czyli drużyny z pierwszej piątki tabeli. Szósty Koral na sześć możliwych punktów doliczył sobie jedynie trzy, przegrywając z Klub 54 Exact Systems oraz pokonując osłabiony zespół Miedziński aż 14:0!

Nadchodzący tydzień będzie przestojem w naszych rozgrywkach. Zawodnicy mogą „naładować swoje akumulatory” i przygotować się do rozstrzygających spotkań, które zdecydują o kolejności w tabeli na zakończenie sezonu 2012/2013 Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.