I Liga Juniorów Młodszych – Najbardziej wyrównana liga młodzieżowa?

7956-I_Liga_Juniorow_Mlodszych_Najbardziej_wyrownana_liga_mlodziezowa

Rozgrywki Juniorów Młodszych cieszą się bardzo dużą popularnością . Zaraz dowiecie się dlaczego?

Rozgrywki Juniorów Młodszych cieszą się bardzo dużą popularnością . Zaraz dowiecie się dlaczego?Co roku w I lidze Juniorów Młodszych grają najlepsze drużyny z regionu . Jednak nigdy nie było tak, że w tabeli jest taki ścisk jak w tym sezonie . W rozgrywkach I ligi biorą udział n/w drużyny :

-Skra Częstochowa -LKS Kamienica Polska -Unia Kalety -Liswarta Krzepice -Sparta Lubliniec -Warta Mstów -GLKS Gmina Kłomnice -Oksza Łobodno

Drużyny dotychczas rozegrały pięć kolejek i nie ma już ekipy, która na swoim koncie nie miałaby zwycięstwa lub porażki . Każdy z każdym może wygrać lub przegrać . Jeżeli chodzi o tabele to przewagi poszczególnych drużyn nie są większe niż 6pkt. W każdym meczu nie ma głównego faworyta . Żadna z drużyn nie może zlekceważyć rywala . Ostatnia kolejka to pokazała, iż liga jest niezwykle wyrównana .

Unia Kalety, która przed minioną kolejką zajmowała ostatnie miejsce z jednym punktem pokonała lidera rozgrywek Skrę Częstochowa 4:2 .

W Kamienicy Polskiej także mięliśmy olbrzymie emocje . Na boisko przy ul.Magazynowej przyjechała drużyna Liswarty Krzepice . Tuż przed meczem zawodnicy LKS-u dowiedzieli się, że Liswarta przyjechała w 10. Mimo tego mecz był niezwykle wyrównany, a w 78 minucie spotkania mieliśmy wynik 2:2 . Jednak w końcówce to kamieniczanie zdobyli dwie bramki z rzutów karnych i mecz skończył się wygraną gospodarzy 4:2 .

Ciekawe także było w Lublińcu gdzie zmierzyły się ze sobą dwie rewelacje rudny jesiennej – Sparta Lubliniec oraz Oksza Łobodno . Mecz był niezwykle wyrównany jednak to drużyna Sparty wygrała 2:1 i wygrała swój pierwszy mecz w I lidze . Przed meczem faworytem była Oksza .

Hitem kolejki miało być spotkanie Gminy Kłomnice z Wartą Mstów . W pierwszej połowie przeważali gospodarze jednak to goście w 1 minucie spotkania zdobyli bramkę, ponownie uczynili to pod koniec pierwszej połowy . Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zdołali zdobyć bramkę kontaktową jednak na tym się skończyło. Warta dołożyła jeszcze jedno trafienie i mecz zakończył się wynikiem 3:1 .