Klasa „A” gr. II : Wygrane faworytów. „Skrzacy” zmniejszają przewagę do lidera

8032-Klasa_A_gr_II_Wygrane_faworytow_Skrzacy_zmniejszaja_przewage_do_lidera

Bez większych niespodzianek obeszło się się w 24. serii gier. Rezerwy Skry pokonały Piasta Przyrów i zmniejszyły stratę do liderującego MKS-u Myszków do trzech punktów.

Drugi zespół Skry Częstochowa pokonał na „Lorecie” Piasta, lecz to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Do przerwy pachniało niespodzianką, bowiem przyrowanie prowadzili 3:2. Jednak w drugiej połowie „Skrzacy” pokazali swoją wyższość i wygrali 5:3.

Ciekawy przebieg miało również spotkanie w Cynkowie. Tamtejsza Mała Panew prowadziła z wyżej klasyfikowaną Gminą Kłomnice 1:0, a zaraz po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, czerwoną kartkę obejrzał kapitan kłomniczan i cynkowianie grali w przewadze. Po wielu klarownych sytuacjach z obu stron, skuteczniejsi okazali się przyjezdni, którzy dwukrotnie trafili do siatki, a zwycięski gol padł w 90. minucie.

Z pewnością na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy w sobotę wybrali się na spotkanie w Rzekach Wielkich. Tam Warta Zawada gościła Sokół Olsztyn. Wyżej klasyfikowani goście odnieśli pierwszą, od dawna wygraną na wyjeździe, ale musieli się przy tym sporo natrudzić. Warta postawiła trudne warunki, bo prowadziła nawet 3:2, jednak w ostatecznym rozrachunku uległa olsztynianom 4:3.

Na fali są dwie drużyny z Częstochowy. Płomień pokonał Olimpię Hutę Starą 4:0 i potwierdził swoją dobrą formę. Z kolei Stradom również w takim samym stosunku bramkowym pokonał w Olsztynie Orły Kusięta. Dla reprezentantów Kusiąt to jeden krok ku B-klasie. Swoje spotkanie spotkanie wygrał Salos Częstochowa, który zwyciężył Czarnych Starcza 1:0. Zwycięska bramka padła w ostatnich minutach. Zaniepokojony o swój byt w A-klasie może być Start Soborzyce, bowiem przegrana ze Spartą Szczekociny zepchnęła ich na przedostatnie miejsce w tabeli.

– Zobacz wyniki 24 kolejki oraz aktualną tabelę Klasy „A” gr. II (Częstochowa)