fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

ALPN – podsumowanie sezonu 2012/2013

- REKLAMA -
- Reklama -

Za nami ostatnie spotkania ALPN w sezonie 2012/2013, podsumujemy więc pokrótce zeszłotygodniowe spotkania, a następnie przejdziemy do ostatecznych rozstrzygnięć.

Pierwszy mecz tygodnia to spotkanie pomiędzy Dawidem a TRW Polska, w którym obie drużyny widocznie nie planowały sobie zrobić krzywdy przed wakacjami. Zadowoliły się podziałem punktów i mogły szykować się już do odpoczynku od piłki nożnej. Kolejny mecz przyniósł nam grad bramek ze strony Jagiellończyków, którzy postanowili zakończyć z impetem sezon. Siedem bramek to niezły wynik i tylko szkoda, że ich przeciwnicy Amasol Romtrans schodzili z boiska niepocieszeni wysoką porażką na koniec ligowych zmagań.

Ciekawie zapowiadały się mecze wtorkowe gdzie Klub 54 Exact Systems podejmował wicelidera rozgrywek Inprobud/luminex. Mimo, że Inprobud/Luminex nie miał już najmniejszych szans na wygraną w lidze, meczu nie postanowił odpuścić i zapisał do ligowej tabeli kolejny komplet punktów chociaż widzowie na trybunach ocenili forme obu drużyn jako mocno „wakacyjną”. Obecny mistrz natomiast spotkał się z drużyną SGP, która na pewno miała ambitniejsze plany na ten sezon. Żadna z drużyn nie zdołała sprawić większego zagrożenia dla swojego przeciwnika, więc wynik bezbramkowy wydaje się być najbardziej sprawiedliwym z możliwych.
Środa to kolejne emocje na ligowych boiskach a, wśród nich remis Meblodrewu z Koralem Kłobuck. Drog Bud pokonał w swoich dwóch ostatnich spotkaniach ligi najpierw ekipę Azzarro, później w meczu, który był dokańczany z racji kontuzji jednego z zawodników zwyciężył z SGP w stosunku 3:1. Na zakończenie naszej ligi, rozegrany został jeden mecz, w którym Klub 54 Exact Systems uległ SGP 1:2. Mimo, że do przerwy nie padła żadna w bramka w drugiej połowie oba zespoły starały się zgarnąć komplet punktów na swoje konto.

ZATEM….
Amatorska Liga Piłki Nożnej sezonu 2012/2013 dobiegła końca. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia. Tydzień przed samym zakończeniem poznaliśmy najlepszą drużynę, którą zasłużenie został Zakład Cukierniczy Michaś. Przez trzy lata nieustannie wiedzie ona prymat w naszych rozgrywkach. Za „cukiernikami” uplasowali się ich najwięksi rywale – Inprobud/Luminex. Trzecie miejsce oraz miano drużyny grającej najbardziej w duchu „Fair Play” przypadło drużynie Meblodrew, która po rozegraniu wszystkich kolejek miał na swoim koncie najmniej kolorowych kartoników rozdawanych przez sędziego za grę niezgodną z przepisami. Najwięcej bramek w lidze strzelił natomiast reprezentant Korala Kłobuck – Dariusz Szczypiór, który z liczbą 35 strzelonych goli pewnie przewodził w klasyfikacji strzeleckiej.

Uroczyste wręczenie pucharu Mistrzom nastąpiło w minioną niedzielę 30 czerwca o godzinie 9.30 na Boisku Wielofunkcyjnym przy ul. Boya – Żeleńskiego 6/8. Poprzedziło ono Turniej Piłki Nożnej Częstochowa CUP – Zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci z roczników 2004/2005. Niestety pogoda nie pozwoliła ani rozegrać samego turnieju (dokończony zostanie w sierpniu), ani w sposób należyty podsumować największe amatorskie rozgrywki Częstochowy i okolic – Amatorską Ligę Piłki Nożnej.

W imieniu ZC Michaś pokaźne trofeum odebrała co prawda małżonka kapitana zespołu Artura Szymczyka – Pani Katarzyna Chojnacka – Szymczyk, jednak postanowiliśmy przeprowadzić powtórne uroczyste wręczenie Pucharu Mistrzów Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie. Odbędzie się ono 6 lipca (sobota) o godzinie 20.00 przy okazji imprezy Letnia Strefa na Stadionie Klubu Sportowego SKRA Częstochowa przy ul. Loretańskiej 20. W trakcie całej imprezy czeka na wszystkich mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty Norbiego i Czerwonych Gitar. Na imprezę, która rozpoczyna się już o godz. 14.00 WSTĘP JEST WOLNY!!! Organizatorami Letniej Strefy są KS SKRA Częstochowa oraz Telewizja Orion.

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony kolejny sezon. Mamy nadzieję, że w sezonie 2013/2014 spotkamy się wszyscy ponownie i znów przeżywać będziemy sportowe emocje! Teraz życzymy zawodnikom spokojnego urlopu od piłki, a następnie ciężkich owocnych przygotowań do następnych gier.

– Zobacz końcową tabelę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej za sezon 2012/2013

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Nasz rywal: Pogoń Szczecin

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -