fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Terminarz zmieniał się kilka razy i … za dużo nie pograją!

- REKLAMA -
- Reklama -

W weekend ruszą rozgrywki w 2-ch grupach Okręgowej Ligi Juniorów Starszych. Niestety juniorzy „pograją tyle co kot napłakał”.
Te stwierdzenia są już bardzo oklepane : reprezentacja bez sukcesów , drużyny klubowe szybko odpadają z europejskich pucharów, a dlaczego tak się dzieje?
Między innymi także dlatego, że od strony szkoleniowej wygląda to niedobrze. Nie jest to wina trenerów czy instruktorów działających w klubach bo co oni mają zrobić, jeżeli np rozgrywki w juniorach starszych trwają 1,5 miesiąca. Jak przyciągać młodzież do grania w piłkę, jeżeli w rundzie o punkty jest tylko 6 lub 7 meczów???
Obiera się warianty oszczędnościowe jeśli chodzi o podział terytorialny rozgrywek ale czy tędy prowadzi droga do poprawy poziomu polskiej piłki nożnej w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Ciągnąc dalej ten temat na przykładzie juniorów starszych w regionie częstochowskim, którzy w najbliższy weekend mają rozpocząć rozgrywki – dla nich sezon jesień – wiosna trwać będzie 3 miesiące , rok ma 12 miesięcy i nawet wliczając ze 3 miesiące przerwy zimowej i letniej to zostaje jeszcze 6 miesięcy – jak zatem zatrzymać przy piłce tych młodych ludzi – w końcu nic tak nie mobilizuje zawodników jak granie w meczach o punkty i to , że np. w tabeli jest lepszymi od innych drużyn.

– Zobacz terminarz Okręgowej Ligi Juniorów Starszych gr.I

– Zobacz terminarz Okręgowej Ligi Juniorów Starszych gr.II

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Nasz rywal: Pogoń Szczecin

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -