fbpx
poniedziałek, 17 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

II liga : hit jesieni przy Limanowskiego!

- REKLAMA -
- Reklama -

Będzie to z pewnością jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań, jakie w rundzie jesiennej zobaczymy na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83! W sobotę, do Częstochowy przyjeżdża lider drugoligowych rozgrywek, Warta Poznań – dwukrotny mistrz Polski. Początek meczu o godz. 15:00.
Poznańska Warta, to świeżo upieczony lider drugiej ligi. Po ostatnim zwycięstwie z UKP Zielona Góra (2:1), sobotni rywal Rakowa zrównał się punktami z Chrobrym Głogów, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek, to drużyna prowadzona przez Marka Kamińskiego plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Skład Warty opiera się na doświadczeniu piłkarskim trzech byłych reprezentantów Polski. To Grzegorz Rasiak, Michał Goliński oraz Maciej Scherfchen. Najbardziej znanym z nich jest Rasiak, 36-krotny reprezentant Polski, który do Warty trafił z Lechii Gdańsk. W tegorocznych rozgrywkach drugiej ligi, Rasiak jest jednym z najskuteczniejszych strzelców Warty. Jak do tej pory strzelił sześć bramek, tyle samo co jego kolega z zespołu Michał Ciarkowski.

Dla piłkarzy Rakowa może być to mecz, który przybliży ich do ścisłej czołówki i pozwoli na utrzymanie bezpiecznej pozycji. W ubiegły piątek, czerwono-niebiescy po czterech zwycięskich meczach musieli uznać wyższość rywala. W Opolu, Raków przegrał 1:4 i spadł z trzeciego na piąte miejsce w tabeli. Strata do czołówki nie jest jednak duża. Raków traci do Warty Poznań zaledwie pięć punktów, a szansa na zbliżenie się do lidera już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 na Limanowskiego 83. Na tym meczu nie może nikogo zabraknąć!

– Zobacz aktualną tabelę oraz zestaw par 12 kolejki II ligi – gr. zachodnia

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Dziękujemy za najlepsze lata w historii!

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -