fbpx
środa, 12 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Podsumowanie rundy jesiennej w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej

- REKLAMA -
- Reklama -

Za nami runda jesienna Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Wyrównany poziom rozgrywek sprawił, że obserwowaliśmy wiele ciekawych i zaciętych spotkań. Jedno się jednak od kilku lat nie zmienia. Na czele tabeli niezmiennie znajduje się ZC Michaś.
Pięć punktów przewagi nad drugim Inprobud-em Michaś zapewnił sobie w zamykającym całą rundę bezpośrednim pojedynku. Dwie szybkie bramki w pierwszych 10 minutach spotkania sprawiły, że zwycięstwo „cukierników” w całym meczu nie było ani przez chwilę zagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0. „Michaś nie dał nam żadnych szans, a mecz spokojnie mogliśmy przegrać nawet 5:0” – tak podsumował ten
pojedynek Rafał Niewmierzycki z drużyny Inprobud.

No to gdzie ten wyrównany poziom rozgrywek – ktoś zapyta? Odpowiedź jest prosta – ALPN to nie tylko pierwsza i ostatnia drużyna w tabeli. Wyrównany poziom i atrakcyjność rozgrywek w tym sezonie gwarantują nam drużyny środka tabeli. A że jest ich całkiem sporo to też w tabeli panuje spory ścisk i nawet ósma obecnie drużyna nie jest bez szans na znalezienie się w pierwszej trójce na koniec sezonu.

W klasyfikacji strzelców przewodzą Robert Furch z SGP i Grzegorz Nowak z Jagiellończyków. Obaj zdobyli jesienią po 13 bramek. Za nimi z 9. trafieniami znajduje się zeszłoroczny król strzelców – Dariusz Szczypiór z Korala Kłobuck.

Na boisko piłkarskie drużyny powrócą na wiosnę. Teraz pora na sezon halowy, który mamynadzieję również przyniesie nam dużo emocji i ciekawych, niespodziewanych rozstrzygnięć.

Tabela Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej po rundzie jesiennej 2013/2014
Strzelcy goli w rundzie jesiennej w ALPN

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

MKS Myszków w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Reprezentujący Podokręg Częstochowa, MKS Myszków w I rundzie pucharowej przygody na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej pokonał LZS Krzyżanowice...
- Reklama -
- REKLAMA -