fbpx
czwartek, 22 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Po pierwszych meczach Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

- REKLAMA -
- Reklama -

W niedzielę 24 listopada w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się rozgrywki popularnej ligi futsalu „oldbojów”. Do rywalizacji przystąpiło 15 zespołów, które do lutego będą walczyły o mistrzowskie trofeum.
Liga Futsalu „oldbojów” to bardzo elitarne rozgrywki, w których nie każdy może wziąć udział. Najważniejszy warunek jaki należy spełniać, to ukończone 35 lat.

W pierwszym dniu rozgrywek rozegranych zostało 13 spotkań, które pokazały, że emocji nie zabraknie a zawodnicy będą walczyć o każdą piłkę i do samego końca!

W inauguracyjnym meczu I etapu rozgrywek debiutant CNC Wieczorek spotkał się z ekipą Wichry, która znana jest ze swojej nieprzewidywalności (wiedzą o tym doskonale faworyci rozgrywek). Sympatyczna ekipa Wichrów nie dała większych szans CNC i pewnie zwyciężyła 4:0.

Warto zwrócić uwagę na spotkanie pomiędzy jednym z faworytów rozgrywek ZC Michaś a Grubasami. Obserwowaliśmy bardzo wyrównany mecz i sporo walki na całej powierzchni boiska. Zgromadzona publiczność co chwilę nagradzała zawodników jednej i drugiej drużyny oklaskami. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem (po kilku zmarnowanych sytuacjach przez piłkarzy Grubasów) zawodnicy „cukierników” przeprowadzili akcję zakończoną strzałem Przemka Pustego z dystansu. Zasłonięty bramkarz Grubasów nie miał szans na skuteczną interwencję i musiał wyjmować piłkę z siatki. Kiedy sędzia odliczał już sekundy do ostatniego gwizdka „panowie z nadwagą” zmobilizowali się na zorganizowanie ostatniej akcji, która ku uciesze całego zespołu i części kibiców okazała się skuteczna. Podział punktów wydaje się sprawiedliwym wynikiem i pokazuje, że faworyci muszę mobilizować swoje siły na każdy mecz w Lidze Futsalu.

Drugi mecz, który przyniósł wielkie emocje było starcie z ubiegłorocznym mistrzem i wicemistrzem. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Abstynent oraz Amasol Romtrans. Prawdziwa futsalowa uczta dla widzów. Trwała twarda gra, żaden zespół nie odpuszczał bo pewnie każdy z piłkarzy miał w pamięci poprzednie starcie i traktował ten mecz bardzo prestiżowo. Wymiana ciosów z obu stron trwała w najlepsze ale na trzy minuty przed końcem na tablicy był wynik remisowy, który nie był krzywdzący dla żadnej ze stron. Abstynenci, przysnęli jednak pod koniec spotkania a Amasol to bezwzględnie wykorzystał, strzelając w odstępie kilku minut dwie bramki i wygrywając ostatecznie z obrońcą tytułu 4:2.

Gorzej rozpoczęcie sezonu będą wspominać Zawodzie, TKKF EnerGOsport i TRW Polska, drużyny te bowiem nie zdobyły w swoich meczach żadnych punktów ale możliwość odegrania się będą mieć już 1 grudnia, kiedy to rozegrane zostaną kolejne spotkania. Początek o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.

Wyniki oraz strzelcy bramek z dnia 24.11

Wichry – CNC Wieczorek 4:0 (1:0)

(M. Radzik-2, P. Walaszczyk, D. Sośniak)

Tadex – Gmina Mykanów 4:1 (1:1)

(R. Ciupa, D. Bernat-2, A. Banasik — A. Kostyra)


ZC Michaś – CNC Wieczorek 2:0 (1:0)

(M. Skoczek, A. Szymczyk)


Gmina Mykanów – Grubasy 2:3 (2:0)

(A. Szmaciarski, D. Szafrański — M. Lewandowski-2, P. Lewandowski)

Wichry – Mat 2:0 (1:0)

(M. Radzik, P. Walaszczyk)


Tadex – TRW Polska 5:1 (2:1)

(S. Bednarczyk, D. Bernat-2, J. Jarczok, A. Banasik — K. Zoła)


ZC Michaś – Grubasy 1:1 (0:0)

(P. Pusty — M. Mazik)

Abstynent – TRW Polska 3:0 (1:0)

(R. Cierpiński-2, W. Szymczyk)

Zawodzie – MAT 2:4 (1:2)

(R. Lazik, W. Gurtman — A. Pożarlik, Ł. Boguszewski, A. Skoczek, J. Kołodziejczyk)

TKKF EnerGOsport – SGP 1:6 (1:1)

(M. Wolański — K. Rogozik-3, G. Karasiewicz, T. Całus, Z. Grabara)

Abstynent – Amasol Romtrans 2:4 (0:1)

(R. Cierpiński, P. Mesjasz — W. Góra-2, P. Orszulak-2)

SGP – Zawodzie 6:2 (2:1)

(W. Langier-2, K. Rogozik-2, P. Skoczewski, T. Całus — T. Purgal, R. Lazik)

TKKF EnerGOsport – Amasol Romtrans 1:3 (0:1)

(M. Wolański — P. Orszulak-2, G. Malara, T. Tomczyk)

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Konferencja prasowa przed meczem ze Śląskiem Wrocław

Raków Częstochowa :Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej z udziałem trenera Marka Papszuna poświęconej piątkowemu meczowi ze Śląskiem Wrocław. ...
- Reklama -
- REKLAMA -