fbpx
piątek, 23 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Liga Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy – po kolejnych meczach

- REKLAMA -
- Reklama -

SGP, Tadex, Grubasy – to drużyny, które po drugim dniu zmagań znajdują się na czele tabeli Ligi Futsalu`2013 o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.
Chyba nikt nie spodziewał się takiego układu w tabeli ale trzeba przyznać, że drużyny te bardzo dobrze rozpoczęły rozgrywki i wszystkie punkty z niemałym trudem wywalczyły na boisku. A o tym jak ciężko zdobywa się punkty w lidze wiedzą chyba już wszyscy jej uczestnicy.

Obecnym liderom radzimy jednak nie popadać w zbytni entuzjazm. Jesteśmy dopiero – z małymi wyjątkami – po 4 kolejkach spotkań a w pierwszym etapie rozgrywek każda drużyna ma do rozegrania ich 14. Na pewno więc czekają nas jeszcze spore zmiany i rotacje w tabeli.

Co ciekawego działo się 1 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa?

Po raz pierwszy w turnieju zaprezentowały nam się drużyny Fachowiec i Gmina Kłomnice. O ile Fachowiec udanie zainaugurował rozgrywki – zwycięstwa z CNC.Wieczorek i z MAT – o tyle Gmina Kłomnice doznała dwóch porażek i na pierwsze punkty poczekać musi do kolejnych spotkań.

Zacięty mecz stoczyły w niedzielę drużyny Abstynenta i ZC Michaś. W pojedynku tym naprzeciw siebie stanęło dwóch super-snajperów, oboje o tym samym nazwisku „Szymczyk”. W spotkaniu długo utrzymywał się wynik remisowy i dopiero w końcówce Szymczyk…….Artur wyprowadził Michasia na prowadzenie. Po chwili wynik na 2:0 podwyższył Marcin Skoczek. Wojciech Szymczyk z Abstynenta zapewne znów powtarzał w szatni, że to nie ten „Szymczyk” miał w tym meczu strzelać bramki.

W kolejnym meczu z udziałem ZC Michaś doszło do niespodzianki. Drużyna Tadex-u mocno postawiła się „cukiernikom”. Tadex przegrywał co prawda po pierwszej połowie, jednak w drugiej najpierw odrobił straty a w ostatnich sekundach wyszedł na prowadzenie po bramce z przedłużonego rzutu karnego. W swoim drugim meczu Tadex pokonał nieobliczalne Wichry 1:0 i utrzymał miano drużyny (wspólnie z Fachowcem), która nie straciła jeszcze punków w rozgrywkach.

Z pozostałych spotkań odnotujmy to, że TRW Polska, CNC.Wieczorek i TKKF EneGOsport wywalczyły swoje pierwsze punkty w lidze. Dobrą passę w rozgrywkach podtrzymują Grubasy (dwa zwycięstwa), SGP (2 zwycięstwa i porażka), Amasol Romtrans (jedno zwycięstwo). Minionej niedzieli do udanych nie zaliczą: Gmina Mykanów, MAT, Wichry, Zawodzie i wcześniej wspomniana Gmina Kłomnice – wszystkim nie udało się zdobyć nawet punktu.

Ostatnie mecze w tym roku w ramach ligi odbędą się w najbliższą niedzielę 8 grudnia. Początek o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.
15 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej wraz z koncertem „Gramy dla Szymka”, tydzień później zapraszamy na tradycyjną już „Piłkarską Gwiazdkę na sportowo”.

Wyniki oraz strzelcy bramek z dnia 01.12

Abstynent – Gmina Mykanów 3:1

(W. Szymczyk-2, M. Mańko — M. Wójcik)

TKKF EnerGOsport – TRW Polska 1:1

(A. Kowalczyk — K. Zoła)

Abstynent – ZC Michaś 0:2

(A. Szymczyk, M. Skoczek)

TKKF EnerGOsport – Gmina Mykanów 3:0

(Z. Bergier-2, K. Więcław)

Gmina Kłomnice – TRW Polska 3:4

(P. Urbaniak-2, A. Franc — A. Wieczorek, P. Jura, M. Łopaciński-2)

ZC Michaś – Tadex 1:2

(A. Szymczyk — D. Bernat, J. Jarczok)

Zawodzie – CNC Wieczorek 1:5

(R. Lazik — D. Kidawa, T. Adamczyk-2, K. Trzaskacz, P. Wysocki)

Gmina Kłomnice – SGP 1:3

(A. Równiak — T. Całus, K. Rogozik-2)

Fachowiec – CNC Wieczorek 5:1

(R. Furch, P. Podwysocki, J. Snopkowski, S. Synoradzki — K. Wolbisz)

Wichry – Tadex 0:1

(J. Jarczok)

Zawodzie – Grubasy 1:6

(R. Ciura — M. Mazik-4, M. Lewandowski, P. Mrzewa)

SGP – Amasol Romtrans 0:1

(D. Szczypiór)

Fachowiec – MAT 2:1

(J.Szwaja, J. Snopkowski — J. Teodorczyk)

Wichry – Grubasy 1:5

(D. Kaliszewski — P. Lewandowski, P. Mrzewa, M. Mazik, M. Lewandowski, P. Warocki)

MAT – SGP 1:4

(J. Teodorczyk — K. Rogozik, K. Lazik-2, W. Langier)

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Zasłużony klub, którego ambicje sięgają niezwykle wysoko. Przedstawiamy GKS Katowice

Skra Częstochowa :Już w najbliższą sobotę piłkarze naszej drużyny spróbują przełamać niekorzystną serię trzech porażek z rzędu. Podopieczni Marka...
- Reklama -
- REKLAMA -