fbpx
piątek, 23 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Kibice pomagają

- REKLAMA -
- Reklama -

Aż trzy akcje przygotowało Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków. Biorą oni udział w remoncie domu dziecka oraz zbierają paczki dla kombatantów i członków stowarzyszenia WIR.
1. KOLORUJEMY

Akcja kolorujemy rozpoczęła się kilka miesięcy temu od pomysłu jednego z kibiców w Poznaniu. Cały kibicowski świat podchwycił pomysł i początkowo wirtualnie, a później coraz bardziej w realnym świecie włączył się do akcji. Początkowo poprzez organizacje festynów dla dzieci a obecnie poprzez konkretną pomoc dla Domów Dziecka czyli remonty. Jesteśmy dumni, że jako kibice częstochowskiego Rakowa możemy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Sierpniowy festyn na naszym stadionie był niezwykle udany natomiast teraz, rozpoczął się już etap remontu w częstochowskim Domu Dziecka przy ulicy Kolorowej 82. Prace wstępne wykonują kibice własnymi siłami. Główny remont przeporowadzą specjaliści z Tytan Professional, natomiast malowanie to będą zawody pomiędzy kibicami, zawodnikami częstochowskiego Rakowa oraz uczniami z Zespołu Szkół nr1 z Wielunia.

Zdjęcia z pierwszych prac w częstochowskim Domu Dziecka – TUTAJ

Profil akcji kolorujemy – TUTAJ

Akcje można wesprzeć kupując jeden z produktów: kolorujemydzieciom.pl

2. PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH

Po raz kolejny włączamy się do akcji Stowarzyszenie Odra – Niemen Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach. Ne jesteśmy obojętni i włączamy się w pomoc dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Niestety historia i polityka zostawiła ich poza granicami ich ukochanego kraju. A jedynymi osobami, które o nich pamiętają jesteśmy, My i nam podobni, którzy bierzemy udział w tej akcji. Indywidualne paczki dla naszych Kresowych Bohaterów przygotowujemy na podstawie poniższych artykułów. Każda paczka dla kombatanta jest znacznie większa od liczby produktów zawartych na liście. Każdy może indywidulanie zmniejszać lub zwiększać ilość tych artykułów. Zależy nam, aby każdy kombatant miał taką samą paczkę, z tymi samymi darami. Taka jest prośba samych kombatantów. Darów jest tak dużo, że dostarczamy do każdej osoby po kilka sztuk paczek.

LISTA ARTYKUŁÓW DO PACZEK:

– kawa rozpuszczalna i mielona, – herbata, – kakao, – olej, – makaron, – cukier, – mąka, – ryż, – kasza, owoce i warzywa w puszce, – konserwa mięsna lub rybna, – ciastka, bakalie, – czekolada oraz najważniejszy element paczki KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI

Paczki można przynosić do sklepu Fightershop, na Biznes Centrum.

Paczki można przynosić do 16.12.2013r.

3. Paczki dla członków stowarzyszenia WIR w Częstochowie

Podobnie jak w zeszłym roku robimy zbiórkę paczek dla ludzi ze Stowarzyszenia Więzionych Internowanych i Represjonowanych w Częstochowie. Jak poprzednio to grupa 20 osób oczekujących od Nas POMOCY. Kontakt z osobą odpowiedzialną za tę akcję: 504132501. W tym przedsięwzięciu już możemy liczyć na pomoc takich firm jak: Prima-an, Goliard, Sante i Dr. Oetker.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

A pamiętasz jak…? Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław, 5.06.1996 r.

Raków Częstochowa :W sezonie 1995/1996 piłkarze Rakowa Częstochowa osiągnęli najlepszy jak dotąd wynik w najwyższej klasie rozgrywkowej, plasując się...
- Reklama -
- REKLAMA -