fbpx
sobota, 10 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Trzymaj Formę ze Skrą

- REKLAMA -
- Reklama -

Klub Sportowy Skra Częstochowa rozpoczął II etap działań w ramach Projektu Trzymaj Formę ze Skrą, który ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia i zachęcanie dzieci i młodzieży do ruchu.

Główną ideą akcji organizowanej przez Klub Sportowy Skra jest wsparcie działań prowadzonych w szkołach w dziedzinie edukacji i uświadamiania młodzieży szkolnej roli aktywnego stylu życia oraz zbilansowanej diety w poprawie i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Klub Sportowy Skra Częstochowa, którego motto brzmi: „Wychowujemy poprzez sport”, stawia sobie za główny cel kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży. Działania podejmowane w ramach programu „Trzymaj Formę ze Skrą” mają przekonać uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, że sport to najlepsza forma spędzania wolnego czasu, pozwalająca nie tyko na osiąganie korzyści zdrowotnych, ale również na zawieranie nowych, ciekawych znajomości. Akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, który aktywnie działa na rzecz promocji zdrowia i sportu.

W Programie „Trzymaj Formę ze Skrą” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Częstochowy i okolic. W pierwszym etapie, który przypadł na maj-czerwiec i wrzesień-październik 2013 trenerzy i zawodnicy III Ligowej drużyny przeprowadzili kilkadziesiąt godzin zajęć w-f na Stolzle Stadionie STO, w akcji udział wzięło kilkanaście szkół w terenu Częstochowy, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w nietypowych lekcjach wychowania fizycznego na obiekcie Klubu Sportowego Skra.

Obecnie Klub umożliwia uatrakcyjnienie tradycyjnych zajęć lekcji wychowania fizycznego w klasach I-III szkół podstawowych, poprzez zaproszenie na w/w lekcje trenerów i zawodników KS Skra Częstochowa, którzy przeprowadzą niecodzienną lekcję wf w szkołach. Zajęcia odbywają się w ramach planowych zajęć lekcyjnych, trwają 45 min. i oczywiście są nieodpłatne. Działanie przewidziane jest na miesiące grudzień 2013- luty 2014. Wszystkich chętnych do przyłączenia się do projektu i udziału w takich zajęciach organizatorzy zapraszają do kontaktu.

Więcej informacji pod numerem tel. 34 361 05 04.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Mecz Wisła Kraków – Raków Częstochowa w liczbach [RAPORTY]

Raków Częstochowa :Piłkarze Rakowa Częstochowa w meczu z Wisłą Kraków przebiegli łącznie 116,16 km. Największy dystans w naszej drużynie...
- Reklama -
- REKLAMA -