fbpx
sobota, 17 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Piłkarze Rakowa zwiększają obciążenia treningowe

- REKLAMA -
- Reklama -

Czerwono-niebiescy mają za sobą pracowity wtorek. Na ten dzień sztab szkoleniowy Rakowa zaplanował dwa treningi. Podobnie będzie czwartek.
Drugi tydzień zimowego okresu przygotowawczego zakończy się pierwszym meczem sparingowym. W sobotę częstochowianie zmierzą się z Koroną Kielce.

Wtorkowy plan treningów podzielony był na dwie jednostki. W godzinach dopołudniowych sztab szkoleniowy Rakowa zaplanował zajęcia w sali gimnastycznej. W tej części czerwono-niebiescy pracowali głównie nad siłą. Popołudniu trening odbył się w całości na boisku ze sztuczną nawierzchnią i zakończył się wewnętrzną gierką. W zajęciach wzięli udział m.in. gracze testowani w naszym zespole: Brazylijczycy Diogo i Mateus oraz Tomasz Pełka. Nie zabrakło także Vitnho, który jest pierwszym zimowym nabytkiem Rakowa.

W pierwszych dniach treningów w okresie przygotowawczym pojawiły się także pierwsze mikrourazy. Lżej trenują: Bartosz Soczyński, Przemysław Wróbel i Dawid Retlewski. Nie wszystkie ćwiczenia wykonuje także Radosław Werner, który powraca do normalnych treningów po przerwie związanej z operacją więzadeł krzyżowych. Udziału w treningach nie bierze Eryk Krupa, któremu dokucza ból kolana.

Wtorek nie był jedynym dniem w tym tygodniu, na który sztab szkoleniowy Rakowa zaplanował dwa treningi. Podobne obciążenia spotkają naszych piłkarzy w czwartek. Tydzień zakończy się pierwszym meczem sparingwym. W sobotę częstochowianie sprawdzą się na tle Korony Kielce. Spotkanie odbędzie się w Kleszczowie, gdzie dwunasty zespół ekstraklasy przebywa na zgrupowaniu.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Daniel Stefański sędzią meczu z Lechem Poznań

Raków Częstochowa :Pochodzący z Bydgoszczy Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 25. kolejki PKO Ekstraklasy z Lechem Poznań. ...
- Reklama -
- REKLAMA -