fbpx
czwartek, 22 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

W lublinieckiej Klasie „A” szykuje się ciekawa wiosenna runda

- REKLAMA -
- Reklama -

A dlaczego ciekawa ? Bo aż 3 zespoły mogą wywalczyć awans do „okręgówki”.
Planowana od nowego sezonu częstochowska Klasa Okręgowa w ilości 24 drużyn (2 grupy po 12) wzbudza tyleż opinii pozytywnych co i negatywnych. Ale opiniami nie będziemy się zajmować.
Fakty są takie, że szansę na awans do nowej „okręgówki mają po 3 pierwsze drużyny w tabeli, w poszczególnych grupach Klasy „A” na koniec tego sezonu.
W lublinieckiej Klasie „A”, która wiosenne rozgrywki rozpocznie w ten weekend jest ciekawa sytuacja.Otóż w tabeli prowadzą rezerwy Sparty Lubliniec, które mają duże szanse znaleźć się w pierwszej trojce „na mecie” sezonu. Jest tylko jedno ale …. rezerwy Sparty mogą awansować do nowej „okręgówki” pod warunkiem, że pierwsza drużyna awansuje do IV ligi.
Szans na awans nie straciły jeszcze rezerwy MLKS-u Woźniki (aktualnie są na 4-tym miejscu w tabeli). Ta drużyna jest w znacznie lepszej sytuacji od rezerw Sparty bowiem pierwszy zespół MLKS-u gra w IV lidze i w dodatku z dobrymi efektami, a to oznacza, że rezerwy tego Klubu w przypadku wywalczenia awansu do „okręgówki” mogą po prostu w niej grać.
W lublinieckiej Klasie „A” sytuacja jest nader ciekawa i nie dotyczy tylko drużyn Sparty czy MLKS-u Woźniki. Stawka drużyn i różnice punktowe są tak niewielkie, że wcale nie będziemy zdziwieni jeżeli na trzecim miejscu na koniec sezonu zamelduje się np. Śląsk Koszęcin, który jest aktualnie na miejscu 11, a do trzeciego miejsca traci tylko 8 punktów. To dużo i mało ale dopóki piłka jest w grze to …….

– Zobacz aktualną tabelę oraz zestaw par 14 kolejki Klasy „A” (Podokręg Lubliniec)

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

W Katowicach nie będziemy faworytem – zapowiedź meczu GKS – Skra

Skra Częstochowa :W końcu po kilku dniach odpoczynku, bez czterech podstawowych zawodników i po trzech porażkach z rzędu. W...
- Reklama -
- REKLAMA -