[Akademia] Dwa zwycięstwa i porażka

Raków Częstochowa : W środowych meczach ligowych nasze drużyny zanotowały dwie wygrane i jedną porażkę. W Lubinie zespół U-17 zmierzył się w zaległym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów z Zagłębiem. Niestety po bardzo zaciętym meczu gospodarze wygrali 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów „Miedziowi” zdobyli w 48. minucie spotkania, kiedy to jeden z zawodników Zagłębia strzałem […]

W środowych meczach ligowych nasze drużyny zanotowały dwie wygrane i jedną porażkę.

W Lubinie zespół U-17 zmierzył się w zaległym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów z Zagłębiem. Niestety po bardzo zaciętym meczu gospodarze wygrali 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów „Miedziowi” zdobyli w 48. minucie spotkania, kiedy to jeden z zawodników Zagłębia strzałem z 16 metrów pokonał golkipera czerwono-niebieskich.

Przed podopiecznymi Sebastiana Rybaka jeszcze jeden mecz w rundzie jesiennej. W sobotę nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze.

Zagłębie Lubin – Akademia Raków 1:0 (0:0)

Skład Rakowa: Muszyński – Orzechowski, Siuda, Długosz (74. Krajewski), Kitowski (46. Górecki), Niedziałkowski, Kucharczyk (55. Makarski), Skupień, Rogula (62. Sławuta), Cierpiał, Waryś (74. Trzepizur).

Szesnaste zwycięstwo na szesnaście spotkań – to bilans ekipy U-16 w rozgrywkach B2 Junior Młodszy. Tym razem częstochowianie rozgromili ROW Rybnik 10:1. Czerwono-niebiescy mają już pewne 1. miejsce w obecnych rozgrywkach. Warto podkreślić stosunek bramek, jaki osiągnęli do tej pory. Nasz zespół zdobył 102 gole, tracąc zaledwie 10.

ROW Rybnik – Akademia Raków 1:10

W ostatnim środowym meczu byliśmy świadkami derbów Częstochowy. Na Loretańskiej górą był Raków U-19, który wygrał 2:1 ze Skrą. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Częstochowianie prowadzili 2:0 po bramkach Mateusza Jezierskiego i Eryka Waszkiewicza. Gospodarze w końcówce próbowali odwrócić losy spotkania, ale ostatecznie udało im się zdobyć tylko honorowego gola w doliczonym czasie gry. Częstochowianie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek prowadzą w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej A1. W kolejnym meczu nasz zespół zagra na Limanwskiego z ROW-em Rybnik. Zwycięstwo w tej konfrontacji przypieczętuje awans Rakowa do ligi makroregionalnej.

Skra Częstochowa – Akademia Raków (U-19) 1:2

bramki dla Rakowa: Jezierski (59.), Waszkiewicz (64.)

Raków: Mądrzyk – Szymocha, Rygiel, Waszkiewicz, Kuszaj, Bęben (50. Nowak), Butucel (50. Jankowski), Kucharczyk, Białas, Kubik (80. Jernaś), Jezierski.