Sparing: RKS Raków – Omega Kleszczów 4:1 (3:0)

10131-Sparing_RKS_Rakow_Omega_Kleszczow_4_1_3_0

W trzecim sparingu w trakcie letniego okresu przygotowawczego piłkarze Rakowa wygrali z III-ligową Omegą Kleszczów 4:1.

W trzecim sparingu w trakcie letniego okresu przygotowawczego piłkarze Rakowa wygrali z III-ligową Omegą Kleszczów 4:1. Debiutanckie trafienie w barwach Rakowa zaliczył testowany przez sztab szkoleniowy, Paweł Baraniak. Mecz rozegrany został na głównej płycie stadionu przy ul. Limanowskiego.

Mecz rozpoczął się dosyć niefortunnie dla bramkarza Rakowa, Mariusza Stępnia. W 7 minucie spotkania ucierpiał on w groźnym starciu z rywalem i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Mateusz Kos, który bramki Rakowa bronił do końca spotkania. Na pierwszą bramkę tego dnia musieliśmy czekać do 22 minuty. Wtedy właśnie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się testowany przez sztab szkoleniowy Paweł Baraniak. Posłana przez niego piłka trafiła dokładnie tam gdzie sobie tego zażyczył. Była to pierwsza bramka tego zawodnika w barwach Rakowa. Bramkę na 2:0 dla Rakowa zdobył z rzutu wolnego Łukasz Buczkowski, który rośnie nam na speca od tego typu fragmentów gry. Tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie dał znać o sobie Baraniak. Po dośrodkowaniu Artura Pląskowskiego zamieścił on ponownie piłkę w bramce. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem piłkarzy trenera Jerzego Brzęczka.

W drugiej połowie Raków wystąpił w innym składzie. W bramce pozostał tylko Mateusz Kos. Mecz w drugiej połowie był zdecydowanie bardziej wyrównany niż w pierwszej. W 68 minucie przyjezdni dopięli swego zdobywając bramkę. Jednak w dalszej części gry defensywa Rakowa nie pozwoliła na groźne ataki. Pięć minut przed końcem spotkania faulowany w polu karnym Omegi był Tomasz Pełka, przez co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Nocuń i pewnym strzałem zdobył czwartą i jak się okazało ostatnią bramkę dla Rakowa w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Rakowa.

4:1 Nocuń (85` z rzutu karnego)

RKS Raków (I połowa): Stępień (7` Kos) – Góra, Holik, Da Silva, Buczkowski – Baraniak, Kmieć, Reiman, Balogun – Brzęczek, Pląskowski

RKS Raków (II połowa): Kos – Płatkowski, Ogłaza, Werner, Pełka – Marchewka, Alves, Nocuń Żurawski, Mońka – Kierat