W sobotę Jagiellończycy Cup

Udostępnij :
10255-W_sobote_Jagiellonczycy_Cup

W sobotę Jagiellończycy Cup

Już w najbliższą sobotę Raków będzie gospodarzem mocno obsadzonego turnieju młodzieżowego Jagiellończycy Cup. W stawce turnieju znajdzie się 8 drużyn, m.in. takie marki jak Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Ruch Chorzów.

Już w najbliższą sobotę Raków będzie gospodarzem mocno obsadzonego turnieju młodzieżowego Jagiellończycy Cup. W stawce turnieju znajdzie się 8 drużyn, m.in. takie marki jak Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Ruch Chorzów. Na boisku rywalizować będą zawodnicy z rocznika 98 i młodsi, a sam turniej będzie cześcią organizowanych przez Stowarzyszenie Handlowców „Jagiellończycy” imprezy integracyjnej dla mieszkańców dzielnic Raków, Błeszno, Wrzosowiak.

Turniej zostanie rozegrany równolegle na dwóch boiskach na stadionie Rakowa. Rywalizacja zacznie się od meczów w dwóch grupach, a nastepnie zespoły walczyć będą już o konkretne miejsca. Jak szanse naszej drużyny w starciu z innymi zespołami ocenia trener Artur Minikna? – Faworytem wydaje się być Górnik Zabrze, który dysponuje bardzo mocną drużyną. Nie wiadomo jak zaprezentują sie zespoły z poza województwa Ślaskiego, jak MOSIR Opole czy Śląsk Wrocław, bo z nimi nie mamy okazji często grywać. Nasz zespół natomiast jest w trakcie budowy. Niedawno połączone w jedną grupę zostały roczniki 98 i 99, a to oznacza że tego zgrania może jeszcze momentami zawodnikom brakować. Chcemy jednak powalczyć o jak najlepszą lokate, ale czy to się uda, przekonamy się w sobotę.

Dodatkowego prestiżu turniejowi dodaje bez wątpienia fakt, że młodych piłkarzy przyjedzie oglądać trener Reprezentacji Polski do lat 15 Bartłomiej Zalewski. Dla wszystkich zawodników będzie to więc szczególny rodzaj motywacji do dobrej gry.

W trakcie turnieju na stadionie Rakowa czekają także atrakcje dla kibiców. Oprócz emocji na boisku, od rana dostępne będą nieodpłatnie dmuchane zamki wraz z opieką animatorów.

Jagiellończycy Cup 2014

08.09.2014 // godz. 9:00 – 14:00 // MSP „Raków”, ul. Limanowskiego 83

wstęp wolny

Turniej organizowany jest przez RKS Raków Częstochowa w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Handlowców „Jagiellończycy” i przy wsparciu Urzędu Miasta Częstochowy.