II liga : Główny kandydat do awansu kolejnym przeciwnikiem Rakowa

Udostępnij :
10368-II_liga_Glowny_kandydat_do_awansu_kolejnym_przeciwnikiem_Rakowa

II liga : Główny kandydat do awansu kolejnym przeciwnikiem Rakowa

W najbliższą sobotę (godz. 17:00) piłkarzy Rakowa czeka kolejne spotkanie w II lidze. Na Limanowskiego przyjeżdża drużyna, która ma przed sobą jeden cel na ten sezon – awans.

W najbliższą sobotę (godz. 17:00) piłkarzy Rakowa czeka kolejne spotkanie w II lidze. Na Limanowskiego przyjeżdża drużyna, która ma przed sobą jeden cel na ten sezon – awans. Po ostatniej kolejce Zagłębie Sosnowiec wyprzedziło o jedną pozycję Raków. Obecnie piłkarze trenera Mirosława Smyły zajmują trzecią pozycję w tabeli. W ostatniej kolejce wygrali na własnym stadionie z Limanovią Limanowa 1:0 po bramce w 17 minucie Krzysztofa Markowskiego.

Raków z kolei w ostatniej kolejce uległ nieznacznie liderowi tabeli MKS Kluczbork po bramce straconej w ostatnich minutach spotkania. MKS w dalszym ciągu jest liderem tabeli z kompletem punktów i nie straconą żadną bramką.

Drużyna Zagłębia Sosnowiec w letnim okresie przygotowawczym zasięgnęła kilku wzmocnień. Do klubu dołączyli m.in. Jakub Arak z Legii II Warszawa, Sebastian Dudek z Zawiszy Bydgoszcz, Piotr Giel z MKS Kluczbork oraz Krzysztof Markowski z Kolejarza Stróże. Przed sezonem piłkarze z Sosnowca otrzymali jeden główny cel na ten sezon. Tym celem jest awans do I ligi. W zeszłym sezonie niewiele brakło a ten cel byłby zrezlizowany. Piłkarze Zagłębia zajęli jednak trzecie miejsce w tabeli a do drugiej druzyny, którą była Bytovia Bytów zabrakło im zaledwie trzech punktów.

Jak przyznaje szkoleniowiec Rakowa, Jerzy Brzęczek jego zdaniem Zagłębie Sosnowiec jest głównym pretendentem do awansu w tym sezonie. Zatem w najbliższą sobotę czeka nas kolejny niezwykle emocjonujący mecz. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Zaczynamy o godzinie 17.00. Przy okazji zwracamy się z prośbą do kibiców o wcześniejsze przybycie na stadion. W związku z remontem czynne będą dwa budynki do sprzedaży biletów oraz jeden punkt mobilny przed stadionem, w którym będą dwa stanowiska do sprzedaży. Zachęcamy także do zakupu biletów wcześniej. Sekretariat klubu czynny jest w godzinach od 8.30 do 16.00 w dni robocze.

– Zobacz aktualną tabelę oraz zestaw par 6 kolejki II ligi