Turniej Kibiców Racovia Cup 2015 im. Piotra „Bolka” Bolkowskiego już 7 lutego

Udostępnij :
11098-Turniej_Kibicow_Racovia_Cup_2015_im_Piotra_Bolka_Bolkowskiego_juz_7_lutego

Turniej Kibiców Racovia Cup 2015 im. Piotra „Bolka” Bolkowskiego już 7 lutego

W najbliższą sobotę 7 lutego w Hali Sportowej przy ulicy Zamenhofa 23 zostanie rozegrany Turniej Kibiców Racovia Cup 2015 im. Piotra „Bolka” Bolkowskiego pod patronatem Joker Sport Pubu. Organizatorem zmagań jest Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków. Początek został zaplanowany na godzinę 9.45.

W najbliższą sobotę 7 lutego w Hali Sportowej przy ulicy Zamenhofa 23 zostanie rozegrany Turniej Kibiców Racovia Cup 2015 im. Piotra „Bolka” Bolkowskiego pod patronatem Joker Sport Pubu. Organizatorem zmagań jest Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków. Początek został zaplanowany na godzinę 9.45. Bolek dla wielu kibiców Rakowa to postać szczególna, ja akurat poznałem się z nim osobiście stosunkowo późno. To co go cechowało to niezwykła otwartość na otoczenie oraz umiejętność zjednywania ludzi. Nie jeden kibic stojący dziś w młynie ,czy też jeżdżący na wyjazdy zaczął swoją przygodę z Rakowem od poznania się z Piotrkiem. Był on również jednym z inicjatorów założenia Wiecznego Rakowa i pierwszej edycji turnieju.

Po jego śmierci naturalnym dla wszystkich było podjęcie decyzji, że Racovia Cup będzie nosić imię Piotrka „Bolka” Bolkowskiego. Również i w tym roku podczas zmagań na pewno znajdzie się moment w którym symbolicznie uczcimy jego pamięć – mówi prezes Stowarzyszenia kibiców Wieczny Raków Marcin Grzejszczak – Taki turniej to niesamowite i wzruszające dla mnie przeżycie – powiedziała nam po ubiegłorocznych zmaganiach Pani Bożena Bolkowska mama Bolka, która z trybun co roku obserwuje zmagania piłkarskie razem z cała rodziną. –

Jak się widzi flagę z podobizną Piotrka i zaangażowanie osób przy tym turnieju to aż się łezka w oku kręci – mówiła nam mama Bolka. – W ostatnich godzinach życia koledzy odwiedzali Piotrka i cały czas wierzyli że to nie jest ich ostatnie spotkanie z kolegą – mówiła nam Iwona Golis.

W turnieju wystąpią:

Grupa A:

Raków Zachód

Wychowani na Rakowie

Ferajna z Północy

Zawodzie Banda

Chemik Kędzierzyn

Grupa B:

Videoton

Południowa Strona Miasta

Sektor Promila

Łada Biłgoraj

Centralna Koalicja