Liga Futsalu – 6 kolejka

Udostępnij :
11184-Liga_Futsalu_6_kolejka

Liga Futsalu – 6 kolejka

Za nami szósta kolejka rozgrywek Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, a tym samym kolejne emocje i rozstrzygnięcia. W I etapie rozgrywek rywalizacja trwać będzie jeszcze 1, 8 i 15 marca. Mistrza poznamy 21 marca.

Za nami szósta kolejka rozgrywek Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, a tym samym kolejne emocje i rozstrzygnięcia. W I etapie rozgrywek rywalizacja trwać będzie jeszcze 1, 8 i 15 marca. Mistrza poznamy 21 marca. Pierwsze spotkanie to konfrontacja Klubu 54 Exact Systems i CNC Wieczorek. Zawodnicy Klubu przyzwyczaili nas już do swoich wahań formy, kiedy w jednym meczu potrafią wysoko przegrać, by w kolejnym wysoko pokonać następnego przeciwnika. W tym meczu zapowiadało się, że znowu odniosą bolesną porażkę. CNC po pierwszej części prowadziło już 3:0. Druga odsłona meczu to jednak pobudka „klubowiczów”, którzy zdołali odrobić straty i ostatecznie zdobyć jeden punkt. Niedosyt na pewno zostaje po stronie CNC, którym brakło koncentracji do odniesienia zwycięstwa z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Drugie spotkanie przyniósł nam prawdziwy grad bramek. ZC Michaś był oczywiście murowanym faworytem w meczu z Gminą Mykanów, ale chyba nikt nie spodziewał się zwycięstwa różnicą aż 14 bramek. To był pokaz siły rażenia mistrzów poprzedniego sezonu.

Mecz numer trzy to zwycięstwo Klubu 54 nad TKKF EnerGOsportem. CNC Wieczorek po pierwszym, średnio udanym meczu zapewnił sobie komplet punktów w konfrontacji z Gminą Mykanów, która tego dnia rozgrywek nie zaliczy do udanych. Twardy opór „cukiernikom” stawili piłkarze TKKF, którzy faworyzowanemu przeciwnikowi stawili zaciekły opór. Zagrali ambitnie, a uśpieni wysokim zwycięstwem nad Mykanowem zawodnicy ZC Michaś tym razem musieli zadowolić się jedynie podziałem punktów.

Z racji przełożenia meczy, Klub 54 w niedzielę rozegrał trzy spotkania. W ostatnim z nich pokonali Gminę Kłomnice, która od dłuższego czasu nie może ustabilizować swojej formy. ZIB Bernat Miedźno odniosło skromne zwycięstwo nad CNC, tym samym Wieczorek, który również tego dnia rozgrywał trzy mecze zanotował w niedzielę: remis, zwycięstwo i na koniec porażkę. Następnie Zawodzie pokonało Eurokadrę, Romtrans rozprawił się łatwo z Gminą Kłomnice a Grubasy uległy ZIB Bernat Miedźno.

Walczące o czołówkę TRW Polska wysoko pokonało Zawodzie. W spotkaniu pomiędzy Romtrans a Abstynentem po wyrównanej grze ostatecznie zawodnicy grający w barwach FC Barcelony zapisali na swoje konto trzy, bardzo ważne punkty. Grubasy ponownie nie były w stanie postawić się swoim przeciwnikom i wysoko przegrali z SGP ale gdyby nie dobra postawa bramkarz SGP, wynik mógłby oscylować koło remisu.

Niespodzianka towarzyszyła spotkaniu pomiędzy Fachowcem i Tadex Wichrami. Faworytem tego spotkania byli grający w czarnych strojach Fachowcy – ubiegłoroczni finaliści. Wiemy jednak bardzo dobrze, że Tadex Wichry to niewygodny przeciwnik dla potencjalnych faworytów. Potwierdziło się to kolejny raz. Tadex Wichry zwyciężyli 3:2. Spore zdziwienie wywołał wynik meczu MK Team i TRW. Nie chodzi tu o zwycięstwo MK ale o rozmiary i łatwość z jaką ono przyszło.

Bramek nie zobaczyliśmy w konfrontacji Fachowiec i SGP. Podział punktów na pewno nie zadowala żadnej z tych drużyn.

Przykrym incydentem zakończył się mecz MK Team i Tadex Wichry. Z racji nieodpowiedniego zachowania zawodników sędzia zakończył go przed czasem. Niestety takie zachowania ze strony zawodników grających w lidze zdarzają się coraz częściej nad czym wszyscy powinniśmy się zastanowić.

Wyniki spotkań z dn. 15-02-2015

Klub 54 Exact Systems – CNC Wieczorek 3:3

(Lewandowski M. x2, Lewandowski P. — Wąsek, Kidawa, Trzaskacz)

ZC Michaś – Gmina Mykanów 14:0

(Antoniak x6, Szymczyk x6, Bański, Skoczek)

Klub 54 Exact Systems – TKKF EnerGOsport 3:1

(Tusiński x2, Lewandowski P. — Bergier)

Gmina Mykanów – CNC Wieczorek 1:4

(Tarnowski — Antczak x2, Majcherek, Wąsek)

ZC Michaś – TKKF EnerGOsport 2:2

(Szymczyk x2 — Żydek, Bergier)

Klub 54 Exact Systems – Gmina Kłomnice 5:1

(Lewandowski P. x2, Dębski x2, Olewiński – Równiak)

ZIB Bernat Miedźno – CNC Wieczorek 2:1

(Jarczok, Radecki — Majcherek)

Eurokadra – Zawodzie 0:3

(Ludynia, Dębiński, Gurtman)

Romtrans – Gmina Kłomnice 5:0

(Szwaja x3, Lazik, Waldon (sam.))

ZIB Bernat Miedźno – Grubasy 2:0

(Stępień, Kuban (sam))

TRW Polska – Zawodzie 8:1

(Gadziński, Jura x3, Kołodziejczyk x2, Uziębło, Gurtman (sam.) – Karoń)

Romtrans – Abstynent 1:4

(Góra — Jankowski x3, Mazurkiewicz)

SGP – Grubasy 5:1

(Radecki, Podwysocki, Pałasz x2, Rogozik — Mazik)

Fachowiec – Tadex Wichry 2:3

(Wieczorek , Załęski — Sośniak, Wysocki, Radzik)

MK Team – TRW Polska 6:0

(Cierpiński x2, Caban, Kubanek, Mesjasz, Rychter)

Fachowiec – SGP 0:0

MK Team – Tadex Wichry. 3:0 wo

Decyzją sędziego mecz przerwany w 24 minucie. Walkower na korzyść drużyny MK Team

Aktualną tabelę rozgrywek można zobaczyć – TUTAJ