REKLAMA
REKLAMA

W Konopiskach też zagrali dla Filipa

Udostępnij :
11210-W_Konopiskach_tez_zagrali_dla_Filipa

W Konopiskach też zagrali dla Filipa

W minioną niedzielę w Hali Sportowej w Konopiskach Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków wraz z nowym zarządem Lotu oraz Gminą Konopiska pod patronatem Wójta Gminy Konopiska zorganizowali charytatywny turniej halowej piłki nożnej pod nazwą „TURNIEJ GENTELMENÓW” .

W minioną niedzielę w Hali Sportowej w Konopiskach Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków wraz z nowym zarządem Lotu oraz Gminą Konopiska pod patronatem Wójta Gminy Konopiska zorganizowali charytatywny turniej halowej piłki nożnej pod nazwą „TURNIEJ GENTELMENÓW” . Podczas całego turnieju niedzielnego została zebrana kwota 6 tysięcy 472 złote, od początku akcji od grudnia zeszłego roku tym samym przekroczyliśmy magiczną liczbę uzbieranych pieniędzy na leczenie Filipa czyli ponad 50 tysięcy złotych! – mówi Paweł Tyszkowski koordynator całej akcji oraz organizator imprez, które się odbywają od grudnia.

– Oprócz zmagań na parkiecie miał miejsce występ Orkiestry Dętej z Konopisk, mecze pokazowe w wykonaniu najmłodszych adeptów futbolu z klubu UKS Orzeł Konopiska, twórczy pokaz szkółki graffiti „Bylymytu Crew” z licytacją stworzonego przez nich obrazu oraz odbyła się licytacja koszulki Borussii Dortmund Kuby Błaszczykowskiego z jego własnoręcznym podpisem, która została wylicytowana za 1150 złotych.

7 – letni FIlip Suliński to pogodny dzieciak mający swoje marzenia, plany. Chce iść śladami Taty, i tak jak on grać w piłkę nożną. Tata, Kamil Suliński, jest byłym zawodnikiem klubu RKS Raków Częstochowa. Grał też w takich drużynach jak: Pogoń Kamyk, MKS Myszków, Zieloni Żarki, Warta Działoszyn, Olimpia Truskolasy, obecnie Polonia Poraj. Filip kontynuuje tradycje rodzinne. Jest zawodnikiem grupy młodzieżowej RKS Raków Częstochowa. Jego beztroskie dzieciństwo zostało nagle przerwane, u Filipka zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta. W chwili obecnej Filip jest po czterech seriach chemioterapii, dalsze leczenie i rehabilitacja wymaga dość dużego nakładu finansowego,ale dzięki wam Filip ma szanse walczyć ze swoją chorobą.

– W zbliżającym się tygodniu Filip jedzie do szpitala w Katowicach, gdzie są zaplanowane kolejne badania lekarskie określające obecny stan pacjenta – mówi Paweł Tyszkowski Kamil Suliński jest bardzo wzruszony pomocą jaka jest niesiona z różnych stron dla jego synka –

Ogromnie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Pomoc dla Filipa”. Pani Magda, mama chłopca tłumaczy – W klinikach w Niemczech i we Włoszech po chemioterapii podawane są przeciwciała, które zatrzymują powrót choroby, ale to kosztuje. Mamy nadzieję, że uda nam się tam pojechać – nadmienia, że Filip nie poddaje się i dzielnie walczy o swoje marzenia.

Filip jest podopiecznym Fundacji „LUDZIE SERCA”

Darowizny prosimy kierować na konto :

Fundacja „LUDZIE SERCA”

Ul. Waniora 3A

41-703 Ruda Śląska

Alior Bank: 81249000050000453026399793

IBAN: PL81249000050000453026399793

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

z dopiskiem :

Filip Suliński – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Klasyfikacja końcowa:

1. Inprobud (Michał Bruś, Robert Załęski, Kamil Mrożek, Patryk Podwysocki, Przemysław Klimas, Jarosław Snopkowski, Andrzej Radosz, Tomasz Szecówka, Jacek Wieczorek, Rafał Telenga, Rafał Niewmierzycki, Mariusz Wieczorek).

2. Fametal (Wiesław Fajer, Jarosław Krysiak, Paweł Antoniak, Arkadiusz Siorek, Norbert Janusz, Dawid Szematowicz, Bogdan Dychtoń, Norbert Gumułka, Kryspin Malinowski i Bartosz Mizgała)

3. Aleksandryjczycy

4. Lot Konopiska Oldboje

5. Dask Invest

6. Wieczny Raków

7. Gmina Konopiska

8. Fani Orła

9. Rodzice Raków 04

10. Asten Group

REKLAMA