Sparing z Polonią Bytom nie będzie meczem biletowanym

Udostępnij :
11217-Sparing_z_Polonia_Bytom_nie_bedzie_meczem_biletowanym

Sparing z Polonią Bytom nie będzie meczem biletowanym

Sobotni mecz z Polonią Bytom nie będzie spotkaniem biletowanym. Decyzja ta spowodowana jest zmianą miejsca rozegrania sparingu.

Sobotni mecz z Polonią Bytom nie będzie spotkaniem biletowanym. Decyzja ta spowodowana jest zmianą miejsca rozegrania sparingu.Początkowo konfrontacja z Polonią miała odbyć się na płycie głównej stadionu przy ulicy Limanowskiego. Przy okazji planowano, aby ten mecz był imprezą biletowaną, a dochód ze sprzedaży wejściówek miał zostać przekazany na leczenie piłkarzy naszej Akademii: Filipka i Pawełka. Niestety wczoraj zapadła decyzja, że sparing odbędzie się na innym boisku.

– Po konsultacjach z kierownikiem naszego obiektu i sztabem szkoleniowym jesteśmy zmuszeni zmienić miejsce rozegrania sparingu z Polonią Bytom. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że po rozegraniu spotkania kontrolnego murawa byłaby zniszczona i ciężko byłoby ją doprowadzić do stanu używalności przed meczem z Górnikiem Wałbrzych. Chcemy przeprosić wszystkich kibiców za zaistniały stan, ale priorytetem dla nas jest oczywiście liga. Będziemy również myśleć nad organizacją innej imprezy, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie Pawełka i Filipka – tłumaczy decyzję Krzysztof Kołaczyk, prezes RKS-u Raków.

Miejsce sparingu z Polonią nie jest jeszcze znane. Jak tylko zapadnie decyzja o lokalizacji meczu, od razu poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

– Możliwe, że zagramy na bocznym boisku z naturalną murawą. Zrezygnowaliśmy też z biletów, bo kibice powinni mieć komfort oglądania zawodów, a na bocznym boisku dla nich za dużo miejsca nie będzie. Poza tym drużyna wkroczyła w ostatnim etap przygotowań do rundy i ważne jest, aby trenowała na trawie. Dlatego jeżeli nie zagramy na naszych obiektach, to będziemy szukali w okolicy dostępnego boiska – kontynuuje prezes Kołaczyk.