[FOTO] Łatwo nie było ale są kolejne 3 punkty dla Rakowa

11554-FOTO_Latwo_nie_bylo_ale_sa_kolejne_3_punkty_dla_Rakowa

1:0 częstochowski Raków wygrał ważny mecz na własnym boisku z Okocimskim Brzesko. Łatwo w tym meczu jednak nie było.

1:0 częstochowski Raków wygrał ważny mecz na własnym boisku z Okocimskim Brzesko. Łatwo w tym meczu jednak nie było. Goście, którym punkty są bardzo potrzebne (Okocimski walczy o utrzymanie się w II lidze) wcale nie przyjechali do Częstochowy z myślą aby się tylko bronić. Ba w I połowie meczu sprawiali bardzo korzystne wrażenie i solidnie napsuli „krwi” obrońcom Rakowa. Marnowali jednak wyborne sytuacje, których stworzyli sobie kilka i mogą sobie z tego powodu mocno „pluć w brodę”. A, że piłka bywa okrutna to zespół z Brzeska przekonał się już doliczonym czasie gry tej połowy kiedy to po faulu na jednym z piłkarzy Rakowa Wojciech Reiman popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego i piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 1:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie Okocimski nie dawał za wygraną i starał się mocno grając skrzydłami stworzyć sobie sytuacje do zdobycia przynajmniej wyrównującego gola. W tej części meczu obrońcy Rakowa grali już znacznie uważniej. Emocje były do samego końca, kiedy to Raków za sprawą Pawlusińskiego mógł rozstrzygnąć losy meczu ale słupek uratował gości od utraty drugiego gola. Ważne 3 punkty zostały w Częstochowie.

Raków Częstochowa – Okocimski Brzesko 1:0 (1:0) 1:0 45’+2 Wojciech Reiman (z wolnego)

Raków Częstochowa : Mateusz Kos – Adam Waszkiewicz, Błażej Radler, Daniel, Przemysław Mońka – Dariusz Pawlusiński, Wojciech Reiman, Peter Hoferica (58′ Łukasz Kmieć), Joshua Balogun Kayode (46′ Artur Pląskowski), Kamil Wojtyra (19′ Robert Brzęczek; 69′ Łukasz Buczkowski) – Wojciech Okińczyc

– Zdjęcia z meczu : Raków Częstochowa – Okocimski Brzesko