-->

Niech historia zatoczy koło

Udostępnij :
11818-Niech_historia_zatoczy_kolo

Niech historia zatoczy koło

10 lat temu Raków Częstochowa po dramatycznym dwumeczu pokonał Koszarawę Żywiec i awansował do III ligi. Dekadę później czerwono-niebiescy znowu rozgrywają mecz barażowy – tym razem o wejście na zaplecze Ekstraklasy. Czy historia zatoczy koło i nasi zawodnicy oraz kibice będą mieli powody do radości?

10 lat temu Raków Częstochowa po dramatycznym dwumeczu pokonał Koszarawę Żywiec i awansował do III ligi. Dekadę później czerwono-niebiescy znowu rozgrywają mecz barażowy – tym razem o wejście na zaplecze Ekstraklasy. Czy historia zatoczy koło i nasi zawodnicy oraz kibice będą mieli powody do radości? Przeciwnikiem RKS-u jest Pogoń Siedlce, która zajęła 15 miejsce w I lidze i znalazła się tuż nad strefą spadkową.

W pierwszej konfrontacji, która została rozegrana w Siedlcach padł remis 1:1. Częstochowianie objęli prowadzenie po strzale z dystansu Wojciecha Reimana. Wyrównał w doliczonym czasie gry Donald Djousse. Nasi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i niewiele brakowało, a wywieźliby korzystniejszy rezultat. Zawodnicy spod Jasnej Góry mieli okazje, aby podwyższyć rezultat, ale to ostatecznie gospodarze zdobyli bramkę. Teraz przyszedł czas na rewanż, który ostatecznie rozstrzygnie jaka drużyna zagra w I lidze.

Raków, aby cieszyć się z awansu musi wygrać bądź bezbramkowo zremisować. Jeżeli po 90 minutach gry na tablicy świetlnej będzie widniał wynik 1:1, wtedy sędzia zarządzi dogrywkę. Każde zwycięstwo Pogoni i remis inny niż 0:0 lub 1:1 daje awans naszym rywalom.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego ostatni trening odbyli w godzinie jutrzejszego pojedynku. Wszyscy zawodnicy oprócz kontuzjowanego od kilku tygodni Przemysława Mońki są do dyspozycji trenera. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, a zawodnicy są świadomi szansy jaka otworzyła się przed drużyną. Drużyna po zajęciach uda się do jednego z ośrodków pod Częstochową na mini zgrupowanie, aby w spokoju koncentrować się przed spotkanie z Pogonią Siedlce.

Arbitrem jutrzejszego meczu będzie Jarosław Przybył. Sędzia z Kluczborka w obecnym sezonie prowadził 23 mecze T-Mobile Ekstraklasy. W rozgrywkach I ligi sędzia Przybył był rozjemcą w jednym spotkaniu z udziałem naszych sobotnich rywali. Pogoń Siedlce przegrała z GKS-em Tychy 1:4.

RKS Raków – Pogoń Siedlce

Sobota 20 czerwca, godzina 17

Miejski Stadion Piłkarski „Raków”

ul. Limanowskiego 83

REKLAMA