[FOTO] W II lidze: Raków – Radomiak 3:2. Po 3-ch kolejkach Raków liderem tabeli

12042-FOTO_W_II_lidze_Rakow_Radomiak_3_2_Po_3_ch_kolejkach_Rakow_liderem_tabeli

Po zaciętym spotkaniu Raków Częstochowa wygrał z Radomiakiem Radom 3:2. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli: Wojciech Okińczyc, Maksym Kowal i Dariusz Pawlusiński. ZDJĘCIA z meczu : RAKÓW Częstochowa – RADOMIAK Radom

W niedzielnym pojedynku w naszych szeregach zabrakło Rafała Figla, któremu wczoraj zmarł ojciec. Zawodnicy Rakowa zagrali w czarnych opaskach.

Konfrontacja rozpoczęła się po myśli podopiecznych Radosława Mroczkowskiego. W pierwszej akcji meczu lewą stroną pomknął Piotr Malinowski i dośrodkował piłkę do Wojciecha Okińczyca, który strzałem głową pokonał bramkarza Radomiaka – Michała Kulę.

Goście zaskoczeni faktem szybko straconej bramki nie mogli złapać swojego rytmu gry. W 17 minucie Raków miał rzut rożny. Łukasz Buczkowski posłał futbolówkę w pole karne, a tam dopadł do niej Maksym Kowal i zdobył drugiego gola dla czerwono-niebieskich.

Radomiak rzucił się do odrabiania strat. W 23 minucie błąd popełnił Maciej Mielcarz, który zwlekał z wybiciem piłki, a tą ostatecznie przejął Leandro, który skierował ją do pustej bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli nasi piłkarze. Mocny strzał Łukasza Buczkowskiego sprzed pola karnego z trudem obronił Kula.

W 56 minucie jednego z zawodników Radomiaka wbiegł w pole karne i zdaniem arbitra został faulowany przez Mielcarza. Jedenastkę na bramkę zamienił ponownie Leandro.

Niespełna kwadrans przed końcem meczu Raków zadał decydujące trafienie. Lewą stroną pomknął Malinowski. Długo prowadził piłkę i czekał aż Dariusz Pawlusiński wbiegnie w pole karne. Wtedy „Malina” wyłożył piłkę właśnie do Pawlusińskiego, a ten zdobył zwycięskiego gola.

Więcej bramek kibice zgromadzeni na Limanowskiego już nie oglądali.

Czerwono-niebiescy po bardzo zaciętym meczu zainkasowali trzy oczka. W sumie po trzech kolejkach mają ich 7 i plasują się w ścisłej czołówce II ligi. Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają na wyjeździe, a rywalem Rakowa będzie Siarka Tarnobrzeg.

RKS Raków – Radomiak Radom 3:2 (2:1)

1′ – Okińczyc

17′ – Kowal

23′ – Leandro

57′ – Leandro ( z karnego)