Jadą na Mistrzostwa Śląska ale do faworytów nie należą

12697-Jada_na_Mistrzostwa_Slaska_ale_do_faworytow_nie_naleza

W sobotę 16 stycznia w Hali na Skarpie w Bytomiu Szombierkach odbędą się XXII Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki. Wśród 12 sędziowskich zespołów będzie też ekipa z Częstochowy.

W sobotę 16 stycznia w Hali na Skarpie w Bytomiu Szombierkach odbędą się XXII Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki. Wśród 12 sędziowskich zespołów będzie też ekipa z Częstochowy. Gospodarz turnieju, Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom, broni tytułu sprzed roku (3. triumf w mistrzostwach), kiedy w finale turniej rozgrywanego w Częstochowie pokonał po rzutach karnych sędziów z Katowic 2-1, w regulaminowaym czasie było 1-1 (katowiczanie to najbardziej utytułowany zespół – 9 zwycięstw na koncie).

W Bytomiu reprezentacje Kolegium Sędziów 12 Podokręgów Śląskiego ZPN zagrają podzielone na trzy grupy. Grupę A tworzą Bielsko-Biała, Zabrze, Żywiec i Bytom, grupę B Tychy, Sosnowiec, Racibórz i Lubliniec, a grupę C Katowice, Rybnik, Skoczów i Częstochowa. Mecze będą trwały po 14 minut, bez przerw. Do ćwierćfinału awans wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwa z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem.

Harmonogram XXII Halowych Mistrzostw Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki:

8:30 odprawa z kierownikami drużyn

8:45 uroczyste otwarcie