Przedostatni sparing Rakowa i … remis z I-ligowym MKS-em Kluczbork

12830-Przedostatni_sparing_Rakowa_i_remis_z_I_ligowym_MKS_em_Kluczbork

II-ligowe rozgrywki zbliżają się dużymi krokami. W Kluczborku częstochowski Raków zremisował z I-ligowym MKS-em 1:1. Był to przedostatni sparing podopiecznym trenerów Kołaczyka i Cecherza przed meczem o punkty w Radomiu (5 marca).

II-ligowe rozgrywki zbliżają się dużymi krokami. W Kluczborku częstochowski Raków zremisował z I-ligowym MKS-em 1:1. Był to przedostatni sparing podopiecznym trenerów Kołaczyka i Cecherza przed meczem o punkty w Radomiu (5 marca). W pierwszych trzech kwadransach to czerwono-niebiescy częściej utrzymywali się przy piłce. Z kolei gospodarze czekali na kontrataki. Jeden z nich w 11 minucie przyniósł powodzenie i MKS zdobył gola. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, ale ta sztuka w pierwszej połowie naszym rywalom się nie udała.

Z kolei Raków zdołał wyrównać po kontrataku. Piłkę na lewej stronie dostał Grzegorz Rogala, który dośrodkował w pole karne, a tam futbolówkę do bramki strącił Damian Warchoł. Była to jedna z ostatnich akcji w pierwszej połowie.

Po zmianie stron to nasz zespół był stroną przeważającą. Podopieczni Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, których nie potrafili wykończyć. Z pozytywnej strony pokazał się Dominik Bronisławski. Młody pomocnik był wiodącą postacią w środku pola w ostatnich fragmentach gry.

Konfrontacja z MKS-em była przedostatnim sprawdzianem przed rundą wiosenną. Za tydzień Raków zmierzy się z ŁKS-em Łódź.

Sparing Sobota 20-02-2016 g.12:00 MKS Kluczbork – Raków Częstochowa 1:1 (1:1) 1:0 11 min. 1:1 Warchoł 30 min.

Raków Częstochowa: I połowa : Kos – Góra, Klepczyński, Cyfert, Rogala, Sabiłło, Kmieć, Figiel, Zawodnik testowany, Malinowski, Warchoł.

II połowa: Mielcarz – Waszkiewicz, Radler, Cyfert, Góra, Pawlusiński, Kmieć (64′ HJoferica), Figiel (64′ Bronisławski), Carlinhos, Kamiński, Zawodnik testowany.