Pielgrzymka Rakowa na Jasną Górę

Udostępnij :
12837-Pielgrzymka_Rakowa_na_Jasna_Gore

Pielgrzymka Rakowa na Jasną Górę

Zawodnicy, trenerzy, działacze, a także kibice Rakowa uczestniczyli w niedzielnej Mszy Świętej na Jasnej Górze, która została odprawiona w intencji częstochowskiego klubu.

Zawodnicy, trenerzy, działacze, a także kibice Rakowa uczestniczyli w niedzielnej Mszy Świętej na Jasnej Górze, która została odprawiona w intencji częstochowskiego klubu. Spotkanie w klasztorze rozpoczęło się od powitnia uczestników pielgrzymki przez Ojca Mariusz Tabulskiego, który także koncelebrował Mszę. Następnie wszyscy udali się do kaplicy Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyło się nabożeństwo. Podczas Mszy Świętej dwa czytania przeczytali Albert Kula – radny Miasta Częstochowa oraz bramkarz Rakowa Mateusz Prus. Natomiast trener Krzysztof Kołaczyk odczytał specjalną modlitwę zawierzającą nasz klub Maryi.

Po Mszy Ojcowie Paulini oprowadzili uczestników po Jasnej Górze przy okazji opowiadając barwną historię częstochowskiego klasztoru.

– Mamy drużynę, która ma umiejętności, ale zawsze potrzebna jest wiara. A nie ma lepszego miejsca niż Jasna Góra, gdzie tej wiary można się uczyć. Dlatego chciałem podziękować za tak wspaniałe przyjęcie – powiedział trener Kołaczyk.

Msza Święta w intencji Rakowa to powrót do tradycji z lat 90-tych. Już teraz zapowiedziano, że będzie ona w najbliższych latach kontynuowana.