Karne zadecydowały o zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu Kłobuckiego w Młodzikach

Udostępnij :
12862-Karne_zadecydowaly_o_zdobyciu_tytulu_Mistrza_Powiatu_Klobuckiego_w_Mlodzikach

Karne zadecydowały o zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu Kłobuckiego w Młodzikach

1:1 w regulaminowym czasie i 2:1 w rzutach karnych – taki był wyniki finałowego meczu pomiędzy Olimpią Truskolasy, a KS Panki w Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w halowej piłce nożnej w kategorii Młodzików. Turniej został rozegrany w sobotę 27 lutego w Ostrowach.

1:1 w regulaminowym czasie i 2:1 w rzutach karnych – taki był wyniki finałowego meczu pomiędzy Olimpią Truskolasy, a KS Panki w Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w halowej piłce nożnej w kategorii Młodzików. Turniej został rozegrany w sobotę 27 lutego w Ostrowach. Do turniejowej rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, które w wyniku losowania w I fazie turnieju rozgrywały pojedynki w grupach. W grupie A los skojarzył: Pogoń Kamyk, Olimpię Truskolasy, Znicz I Kłobuck, Juniora Szarlejka i Naprzód Ostrowy nad Okszą. W grupie B występowały zespoły: Akademii Sportu Przystajń, Huragana Jezioro, KS Panki, Gromu Miedźno oraz Znicza II Kłobuck.

W grupie A rozgrywki na 1. miejscu zakończyła Olimpia Truskolasy, która z czterech spotkań wygrała 3 a jedno zremisowała. Z 2. miejsca do półfinału awansował zespół Znicza I Kłobuck, który w decydującym pojedynku o awans do strefy „medalowej” pokonał Pogoń Kamyk 3:0. W grupie B z kompletem punktów i bez straconej bramki w półfinale zameldował się KS Panki. O 2. Miejscu w tej grupie decydował ostatni pojedynek I fazy mistrzostw pomiędzy Huraganem Jezioro a Zniczem II Kłobuck. Przed tym pojedynkiem oba zespoły miały po 4 punkty na swoim koncie ale nieco lepszy bilans bramkowy zespół z Jeziora. Spotkanie zakończyło się bezbramkowo i z awansu do półfinału cieszyli się zawodnicy Huragana.

Grom Miedźno w fazie grupowej na cztery rozegrane spotkania przegrał tylko jeden pojedynek a pozostałe trzy zremisował kończąc ten etap rozgrywek ze zdobyczą punktową w ilości trzech oraz bilansem bramkowym… 1:2! Wynik ten pozwolił podopiecznym Tomasza Jarzębskiego na zajęcie 4. miejsca w grupie i walkę w dalszej fazie mistrzostw o 7. miejsce. W pojedynku decydującym o ostatecznej kolejności w mistrzostwach rywalem Gromu był zespół Naprzodu Ostrowy. Podopieczni Dariusza Bednarskiego w tym pojedynku długo prowadzili, ale bramka w końcówce meczu Rafała Pełki dała ekipie Gromu wyrównanie. Mecz ostatecznie rozstrzygnął się w dogrywce kiedy to „złota bramka” Sebastiana Karonia zdecydowała, że Naprzód zawody zakończył na 7. miejscu a Gromu na 8.

Spotkania półfinałowe zakończyły się skromnymi wygranymi 1:0, KS Panki w starciu ze Zniczem I Kłobuck oraz Olimpii Truskolasy z Huraganem Jezioro.

Spotkanie o III miejsce miało jednostronny przebieg. Znicz I Kłobuck po trzech trafieniach Jakuba Szczypióra i dwóch Krzysztofa Klechy pokonał 5:0 Huragan Jezioro. Zapewne nie takiego obrotu sprawy spodziewał się opiekun zespołu z Kłobucka a jednocześnie jubilat podczas turniejowego dnia, Andrzej Rogaczewski.

W pojedynku finałowym na prowadzenie Olimpię wyprowadził Daniel Paruzel, który jako pierwszy w tym turnieju pokonał bramkarza KS – u, Danela Kałę. Podopieczni Macieja Furmanka uparcie dążyli do zmiany wyniku co udało się w końcówce spotkania. W tym momencie Olimpia musiała radzić sobie osłabiona brakiem jednego zawodnika na parkiecie, który został ukarany żółtą kartką. Na 23 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry Bartosz Piechel doprowadził do wyrównania. 5 minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy Olimpii wygrywając 2:1.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw

1. Olimpia Truskolasy

2. KS Panki

3. Znicz I Kłobuck

4. Huragan Jezioro

5. Znicz II Kłobuck

6. Pogoń Kamyk

7. Naprzód Ostrowy

8. Grom Miedźno

9. Junior Szarlejka

10. Akademia Sportu Przystajń

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik – Bartosz Piechel (KS Panki)

Najlepszy bramkarz – Piotr Paliwoda (Znicz I Kłobuck)

Najlepszy strzelec – Bartosz Piechel (KS Panki) – 9 bramek

Najlepsza „5” mistrzostw

Piotr Paliwoda (Znicz I Kłobuck)

Jakub Szczypiór (Znicz I Kłobuck)

Bartosz Piechel (KS Panki)

Daniel Paruzel (Olimpia Truskolasy)

Adrian Krysik (Olimpia Truskolasy)