[FOTO] Liga Futsalu: rozpoczął się II etap rozgrywek

Udostępnij :
12870-FOTO_Liga_Futsalu_rozpoczal_sie_II_etap_rozgrywek

[FOTO] Liga Futsalu: rozpoczął się II etap rozgrywek

Niedzielnymi meczami rozpoczęła się rywalizacja w II etapie Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Zespoły grają teraz w 2-ch grupach: C – Mistrzowskiej i D, gdzie toczy się rywalizacja o miejsca 9-17.

Niedzielnymi meczami rozpoczęła się rywalizacja w II etapie Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Zespoły grają teraz w 2-ch grupach: C – Mistrzowskiej i D, gdzie toczy się rywalizacja o miejsca 9-17. Za nami już 18 spotkań otwierających II etap podczas których wiele się działo na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4. Poniżej krótka relacja z weekendowej rywalizacji.

– ZDJĘCIA z niedzielnych meczów II etapu Ligi Futsalu

Dzień zainaugurował mecz pomiędzy Luminex-em i Romtrans-em. Rozpoczynając II etap Luminex znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli i na pewno chciałby ten stan rzeczy utrzymać do końca. Inne drużyny natomiast starają się aby zabierać punkty liderowi i samemu piąć się w tabeli, której układ będzie miał wpływ na kolejny etap i walkę o mistrzostwo rozgrywek. Tym razem jednak Romtrans nie urwał punktów liderowi mimo, że było blisko. Pierwsze starcie i już mieliśmy naprawdę bardzo dobry mecz. A jak się później okazało to był dopiero przedsmak tego co czekało nas w dalszej części dnia.

Drugi mecz i znowu gwarancja potężnych emocji bo na boisku zjawiły się drużyny ZC Michaś i Abstynent. Bramki strzelali jednak tylko piłkarze „cukierników” a wynik na tablicy po końcowym gwizdku sędziego widniał 3:1 bo samobójcze trafienie przytrafiło się Piotrowi Bańskiemu.

W meczu numer trzy naprzeciw siebie wyszli Grubasy i podrażniony porażką z Luminex-em Romtrans. Determinacja i ciągłe ataki piłkarzy w pomarańczowych koszulkach przyniosły efekty i Grubasy były bez szans z dobrze dysponowanym przeciwnikiem.

Następnie lider tabeli mistrzowskiej – Luminex mierzył się z Abstynentem. Obserwowaliśmy walkę na całej długości i szerokości boiska oraz ataki z obu stron, jednak tego dnia zespoły w rywalizacji ze sobą musiały zadowolić się podziałem punktów. Niewykorzystanych szans żałować może Luminex. W I połowie był to nietrafiony rzut karny a w drugiej połowie przewaga jednego zawodnika przez 3 ostatnie minuty spotkania. W kolejnym spotkaniu ZC Michaś łatwo rozprawił się z SGP, którego zawodnicy nie weszli skoncentrowani w mecz, przez co nie mieli żadnych argumentów, żeby przeciwstawić się ubiegłorocznemu finaliście rozgrywek.

Mistrz – MK Team zagarnął trzy punkty w meczu z Grubasami, którzy muszą się zmobilizować przed następna kolejką. Ten dzień nie był dla nich szczęśliwy i nie dodali do swojego konta żadnych punktów. Podrażnione SGP wyszło bardzo zmotywowane do rywalizacji z ZIB Bernat Miedźno i po zaciętej walce, trochę szczęśliwie wygrali 3:2.

W grupie D rywalizację otworzył mecz Hydraulików z Zawodzia i TKKF EnerGOsportu. TKKF od początku ruszył do ataku i skutecznie atakował bramkę strzeżoną przez bramkarza Zawodzia, który ostatecznie cztery razy musiał wyciągać piłkę z bramki.

Ostatnim meczem w grupie mistrzowskiej była potyczka aktualnego mistrza – MK Team i ZIB Bernat Miedźno. Był to wyrównany mecz, który ostatecznie dzięki jednej bramce został rozstrzygnięty na korzyść MK Team.

Po porażce Hydraulicy z Zawodzia ostro wzięli się do pracy i w drugim swoim meczu taka samą różnicą bramek pokonali Gminę Kłomnice. Gmina Mykanów i TKKF podzieli się punktami remisując 1:1 a drużyna z Zawodzia idąc za ciosem wygrała jeszcze mecz z TRW Polska. W rywalizacji Gmin lepsza okazał się ta z Kłomnic strzelając Dariuszowi Błaszczykowi dwie bramki, nie tracąc ani jednej. Remisem zakończyła się rywalizacja Jędryka Klub 54 i Tadex/Wichry. TRW Polska zgarnęło komplet oczek w meczu z CNC Wieczorek. Popisy strzeleckie mogliśmy podziwiać w meczu, gdzie Gmina Mykanów mierzyła się z Amatorem. Wynik 2:8 i świetna skuteczność Marka Piaseckiego, który sześć razy znalazł drogę do bramki Mykanowa. Na koniec mamy jeszcze zwycięstwo CNC nad Tadex/Wichry i remis Amatorów z Jędryka Klub 54.

Kolejne zmagania i ponownie 18 meczy do obejrzenia już w następną niedzielę 6 marca. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki:

28.II. – Niedziela – (18 spotkań)

Luminex – Romtrans 2:1

(Podwysocki – 2 — Tomczyk)

ZC Michaś – Abstynent 3:1

(Walczak -2, Kaniowski — Bański (sam.)

Grubasy – Romtrans 1:4

(Mrzewa — Góra -2, Chłód, Leśnikowski)

Luminex – Abstynent 1:1

(Cianciara — Dzierżyk)

ZC Michaś – SGP 6:0

(Szymczyk -2, Antoniak, Walczak, Bański, Kaniowski)

Grubasy – MK Team 1:3

(Kuterek — Cierpiński, Wachowicz, Caban)

ZIB Bernat Miedźno – SGP 2:3

(Stępień, Kowalik — Grabara, Warocki, Całus)

Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – TKKF EnerGOsport 0:4

(Wałek -3, Furch)

ZIB Bernat Miedźno – MK Team 0:1 (Rychter)

Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – Gmina Kłomnice 4:0

(Lazik R. -2, Gurtman, Dębiński)

Gmina Mykanów – TKKF EnerGOsport 1:1

(Smolarek — Porochnicki)

Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – TRW Polska 3:2

(Purgal -2, Lazik R. — Jura -2)

Gmina Mykanów – Gmina Kłomnice 0:2

(Równiak, Franc)

Jędryka Klub 54 – Tadex/Wichry 3:3

(Tusiński, Dębski, P. Lewandowski — Baran, Sośniak, Radzik)

CNC Wieczorek – TRW Polska 1:2

(Trzaskacz — Dul, Belo Ricardo)

Gmina Mykanów – Amator 2:8

(Zalewski, Makles — Piasecki -6, Przewoźnik, Dziedzic)

CNC Wieczorek – Tadex/Wichry 2:1

(Langier, Wolbisz — Wysocki (sam.)

Amator – Jędryka Klub 54 1:1

(Piasecki — Piłat)

Kolejne mecze odbędą się w dniu 6 marca. Spotkania te wyjaśnią, które drużyny automatycznie awansują do półfinału rozgrywek, które swojej szansy szukać będą w ćwierćfinale, a które o mistrzostwie w tym sezonie będą musiały zapomnieć. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na Ligę Futsalu jest bezpłatny.

II Etap

06.III. – Niedziela – (18 spotkań)

10.00 – Jędryka Klub 54 – TKKF EnerGOsport D

10.35 – CNC.Wieczorek – Amator D

11.10 – Jędryka Klub 54 – Gmina Kłomnice D

11.45 – CNC.Wieczorek – TKKF EnerGOsport D

12.20 – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – Amator D

12.55 – Jędryka Klub 54 – TRW Polska D

13.30 – CNC.Wieczorek – Gmina Kłomnice D

14.05 – Gmina Mykanów – TRW Polska D

14.40 – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – TADEX / Wichry D

15.15 – Grubasy – Abstynent C

15.50 – Gmina Mykanów – TADEX / Wichry D

16.25 – ZIB Bernat Miedźno – Abstynent C

17.00 – Grubasy – SGP C

17.35 – ZC Michaś – Romtrans C

18.10 – Luminex – MK Team C

18.40 – ZIB Bernat Miedźno – Romtrans C

19.15 – Luminex – SGP C

19.50 – ZC Michaś – MK Team C