II liga: No i tak trzymać, RKS Raków – ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:1)

13566-II_liga_No_i_tak_trzymac_RKS_Rakow_ROW_1964_Rybnik_3_1_1_1

II liga: No i tak trzymać

Piłkarze Rakowa znów wygrywają! Czerwono-niebiescy pokonali ROW Rybnik 3:1, po bramkach: Przemysława Mizgały i Adama Czerkasa, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Przeciwko rybniczanom, trener Rakowa Marek Papszun zdecydował się dokonać dwóch zmian w podstawowym składzie. Konrada Zaradnego zastąpił Filip Kowalczyk, a Tomasza Margola – Lukas Duriska. Wciąż niezdolni do gry są kontuzjowani: Błażej Cyfert i Damian Warchoł.

Raków objął prowadzenie już po kwadransie gry. Prostopadłym podaniem ze środkowych stref boiska, popisał się Przemysław Mizgała, który zagrał piłkę idealnie pomiędzy dwóch obrońców ROW-u. Dobiegający do piłki Adam Czerkas minął rywali i w sytuacji sam na sam z Danielem Kajzerem, nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję.

Radość częstochowian z prowadzenia trwała niespełna dziesięć minut. „Dwójkową” akcję rybnickiego zespołu, wykończył celnym strzałem Mariusz Muszalik. Przed przerwą, obie drużyny mogły pokusić się o zmianę rezultatu. Niecelnie uderzali jednak: Czerkas, Filip Kowalczyk i Gabriel Nowak.

To, czego nie udało się dokonać naszym piłkarzom w pierwszej połowie, udało się po zmianie stron. W 47. minucie, po będzie Witolda Cichego, Mizgała wyprowadził Raków na prowadzenie, a na 3:1 podwyższył Czerkas, który w 69. minucie przelobował wychodzącego z bramki golkipera ROW-u. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki w doliczonym czasie gry, ale piłka po strzale Nowaka z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce.

Zwycięstwo z ROW-em było czwartym odniesionym przez Raków w tym sezonie.

RKS Raków Częstochowa – ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:1)

Bramki:1:0 – Adam Czerkas 15 min.1:1 – Mariusz Muszalik 25 min. 2:1 – Przemysław Mizgała 47 min. 3:1 – Adam Czerkas 69 min.

Składy:

RKS Raków: Loska – Petrasek, Mesjasz (64. Margol), Kowalczyk (46. Zaradny), Figiel, Czerkas (80. Czerkas), Malinowski, Oziębała, Duriska (88. Wojtyra), Góra, Mizgała.

ROW Rybnik: Kajzer – Janik, Slisz, Muszalik (73. Drozdowski), Siwek (62. Gładkowski), Gojny, Jary, Koch (73. Polak), Cichy (86. Dzierbicki), Balul, Nowak.