Raków mistrzem rundy jesiennej! Podsumowanie 17. kolejki II ligi

13902-Rakow_mistrzem_rundy_jesiennej_Podsumowanie_17_kolejki_II_ligi

Dzięki zwycięstwu nad Polonią Warszawa 3:1 Raków Częstochowa okazał się najlepszą drużyną w II lidze na półmetku rozgrywek. Wygrywały także pozostałe drużyny z czoła tabeli. Odra Opole długo remisowała z Polonią Bytom, ostatecznie skromnie wygrywając 1:0 po bramce Marcina Niemczyka w 69. minucie. Trzeci Radomiak przed własną publicznością zgarnął pełną pulę kosztem ROW-u Rybnik (2:0). Było to piąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Vernera Lićki.

Z kolei Siarka Tarnobrzeg straciła punkty mimo prowadzenia 2:0 ze Stalą Stalowa Wola. Ostatecznie w derbach województwa podkarpackiego padł remis, co wykorzystała Puszcza Niepołomice. Żółto-biało-zieloni okazali się lepsi od Legionovii Legionowo (1:0) i awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Olimpia Elbląg, która będzie naszym kolejnym rywalem zremisowała z Kotwicą 2:2. W Kołobrzegu do 90. minuty prowadzili gospodarze, ale remis ekipie trenera Adama Borosa dało trafienie Pawła Piceluka – drugie w tym meczu, a dziewiąte w rozgrywkach. Zawodnik Olimpii samodzielnie prowadzi w tabeli najskuteczniejszych zawodników II ligi.

W Zambrowie piłkarze Warty Poznań goli nie zdobywali, ale mimo to ich zespół wygrał 2:0. Samobójcze trafienia Rafała Włodarczyka i Mariusza Gogola sprawiły, że to wielkopolanie mogli cieszyć się z 3. punktów.

Pewne zwycięstwo odniósł Rozwój pokonując u siebie Gryf Wejherowo 3:1. Natomiast w Stargardzie Błękitni okazali się lepsi od GKS-u Bełchatów (1:0).

Wyniki 17. kolejki II ligi

Siarka Tarnobrzeg 2-2 Stal Stalowa WolaRadomiak Radom 2-0 ROW 1964 Rybnik Puszcza Niepołomice 1-0 Legionovia Legionowo Rozwój Katowice 3-1 Gryf Wejherowo Błękitni Stargard 1-0 GKS Bełchatów Olimpia Zambrów 0-2 Warta Poznań Kotwica Kołobrzeg 2-2 Olimpia Elbląg Raków Częstochowa 3-1 Polonia Warszawa Polonia Bytom 0-1 Odra Opole