Sparing nr 3 podopiecznych trenera Papszuna: Miedź Legnica – RKS Raków 1:1 (1:0)

14664-Sparing_nr_3_podopiecznych_trenera_Papszuna_Miedz_Legnica_RKS_Rakow_1_1_1_0

Raków Częstochowa zremisował z Miedzią Legnica 1:1 w trzecim sparingu przed nadchodzącym sezonem. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył Jose Embalo.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Częstochowianie mieli dwie okazje do zdobycie bramki. Najpierw w ostatniej chwili rywal uprzedził Huberta Tomalskiego, który znalazł się w dogodnej sytuacji, a następnie strzał Przemysława Mizgały zablokował obrońca Miedzi. Ekipa z Legnicy odpowiedziała w 36. minucie meczu. 18-letni Tomasz Żyliński pokonał Mateusza Kosa i dał prowadzenie swojej drużynie.

Po zmianie stron szansę dostali między innymi zawodnicy testowani. Wśród nich był Daniel Boateng, który pierwsze piłkarskie szlify zbierał w szkółce Arsenalu Londyn. Czerwono-niebiescy z dużą determinacją próbowali doprowadzić do wyrównania. Najbliżej tego był Przemysław Oziębała, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem Miedzi. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie w ostatniej akcji meczu Tomasz Wróbel dośrodkował piłkę do Jose Embalo, a ten mocnym uderzeniem pokonał golkipera.

Był to trzeci sparing Rakowa przed startem Nice 1 Ligi. W poniedziałek drużyna wyjeżdża do Zielonki na obóz przygotowawczy.

Miedź Legnica – RKS Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki:1:0 – Tomasz Żyliński 36.1:1 – Jose Embalo 90.

Raków:I połowa: Kos – Niewulis, Sołowiej, Góra, Duriska, Wójcik, Malinowski (20. Michał Bojdys), Tomalski, Mizgała, Piceluk, Czerkas.

II połowa: Kos (60. Jakub Górski) – Michał Bojdys (83. Niewulis), Daniel Boateng, Sołowiej, Wójcik (75. Tomalski), Wróbel, Oziębała, Piotr Zieliński, Mathias Hartwig (83. Góra), Papikyan (55. Jakub Ptak), Embalo.