IV Liga: Zwycięstwo, remis i 2 porażki „naszych” drużyn. Relacja: RKS Grodziec – Polonia Poraj

15379-IV_Liga_Zwyciestwo_remis_i_2_porazki_naszych_druzyn_Relacja_RKS_Grodziec_Polonia_Poraj

IV Liga: Zwycięstwo

W sobotnie popołudnie 11 sierpnia 2018 wróciły rozgrywki 4-ligowe. Drużyna Polonii Poraj wybrała się w 1-wszej kolejce do Grodźca. Co ciekawe, drużynę gospodarzy prowadzi duet trenerów Kubisa, Gasik, którzy w zeszłym sezonie trenowali drużynę Polonii Poraj. W pozostałych spotkaniach „nasze” 2 drużyny poniosły porażki, jedna wróciła zwycięsko z wyjazdowego meczu.

Drużyna gości w okresie przygotowawczym przeszła nie małą rewolucję. Począwszy od zmiany trenera i powierzeniu tej opieki młodemu Damianowi Nowakowi do zbudowania praktycznie od podstaw zespołu, w którym zostało tylko kilku zawodników z poprzedniego sezonu.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga w grze drużyny gospodarzy, którzy niejednokrotnie próbowali pokonać Mateusza Kosa. Udało im się to w 25 minucie spotkania po rzucie rożnym i błędzie w kryciu drużyny z Poraja. Jeszcze dobrze goście nie zdążyli się pozbierać po starcie bramki, a w 30 minucie pojawiła się sytuacja do podwyższenia rezultatu spotkania z 11 metra.

Po faulu S. Piwińskiego sędzia z Katowic postanowił podyktować jedenastkę. Jednak nie po to Polonia ściągała do bramki Mateusza Kosa. Były bramkarz Rakowa Częstochowa wyczuł strzelającego i pewnie obronił rzut karny. Od tego momentu Polonia zaczęła grać odważniej. Do przerwy jednak wynik spotkania się nie zmienił.

15 minut w szatni odmieniło drużynę gości. Cała druga połowa to dominacja Polonii Poraj pod każdym względem, czego efektem była zdobyta bramka w 52 minucie autorstwa P. Mizgały. Zawodnicy Damiana Nowaka uwierzyli, że to jest moment kiedy można wyjść na prowadzenie i za bardzo się otworzyli co bezwzględnie wykorzystała drużyna Grodźca wyprowadzając kontrę i strzelając drugą bramkę.

Polonia jednak nie zamierzała tego meczu przegrywać. Z każdą kolejną sytuacją zwiększali swoją przewagę i w końcu udało im się udokumentować to bramką. Po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry przez Rafała Psonke, Marcin Kowalski uprzedził obrońców, pokonując bramkarza gospodarzy. Pomimo kolejnych sytuacji, tego dnia nie wpadło więcej goli i spotkanie zakończyło się remis.

Kolejne spotkanie drużyna Polonii Poraj rozegra już w najbliższą środę goszcząc na własnym boisku Śląsk Świętochłowice

11.08.2018, IV LigaRKS GRODZIEC – POLONIA PORAJ 2:2 (1:0)1:0 – 25′ Zalewski1:1 – 52′ Mizgała2:1 – 58′ Waśniewski2:2 – 77′ Kowalski

Polonia Poraj: Kos – Krupa, Toborek (30′ Swatek), Mizgała M., Płatkowski – Mielczarek (60′ Marek), Piwiński, Psonka, Mizgała P. (85′ Gładysz) – Jaworski (90′ Kaziszyn) – Kowalski

W pozostałych spotkaniach:

Rezerwy Rakowa wzmocnione przez kilku graczy Fortuna 1 Ligi, wrócili z Siewierza z 2 bramkowym zwycięstwem.

Wysoką porażkę odniósł nasz beniaminek – Zieloni Żarki, a MKS Myszków musiał uznać wyższość Unii Kosztowy