Puchar został w Częstochowie !

Udostępnij :

W rozegranym w niedzielę XI Noworocznym Halowym Turnieju zorganizowanym przez częstochowską Skrę triumfowali młodzi zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy podzielili się pierwszą i drugą lokatą. Trener Samodurow na skutek absencji Unii Racibórz (nie dojechali na zawody) zdecydował się wystawić dwie drużyny i okazało się to trafną decyzją. W finale turnieju Raków A pokonał Raków B 1 – 0. Zwycięską bramkę zdobył Krajza.
Skra była gościnna w tym dniu i zajęła dalsze miejsca. Podopieczni trenera Sędzielewskiego (rocznik 1993 w zastępstwie prowadzeni przez Prezesa Artura Szymczyka) uplasowali się na 5 miejscu. Trenowani przez trenera Siudę (rocznik 1994) „skrzaki” zajęli w turnieju 10 lokatę.

W rozegranym w niedzielę XI Noworocznym Halowym Turnieju zorganizowanym przez częstochowską Skrę triumfowali młodzi zawodnicy Rakowa Częstochowa, którzy podzielili się pierwszą i drugą lokatą. Trener Samodurow na skutek absencji Unii Racibórz (nie dojechali na zawody) zdecydował się wystawić dwie drużyny i okazało się to trafną decyzją. W finale turnieju Raków A pokonał Raków B 1 – 0. Zwycięską bramkę zdobył Krajza.Skra była gościnna w tym dniu i zajęła dalsze miejsca. Podopieczni trenera Sędzielewskiego (rocznik 1993 w zastępstwie prowadzeni przez Prezesa Artura Szymczyka) uplasowali się na 5 miejscu. Trenowani przez trenera Siudę (rocznik 1994) „skrzaki” zajęli w turnieju 10 lokatę.Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano goalkipera UKS-u Trójka Tomaszów Mazowiecki. Najskuteczniejszym zawodnikiem został zdobywca 6 goli D.Świerk z Rakowa Częstochowa.

Na skutek awarii samochodu do Częstochowy nie dotarła ekipa z Raciborza. Kolejnymi ekipami, które na skutek różnych kłopotów nie mogły wziąć udziału turnieju były Zagłębie Sosnowiec, Stadion Śląski Chorzów oraz Ruch Radzionków. Miejsce piłkarzy z Raciborza zajęli piłkarze Rakowa , który wystawił dwie drużyny, natomiast w miejsce Ruchu Radzionków – Orlik Blachownia.

Truniej stał na niezłym poziomie. Najwięcej emocji kibicom dostarczyły mecze półfinałowe w których szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. W tym miejscu należy wspomnieć, że w pierwszym półfinale Raków B w serii rzutów karnych nie trafił dwóch pierwszych strzałów a mimo to pokonał rywala. W drugim pojedynku półfinałowym Raków A przegrywał 0 – 1 i długo nie mógł odrobić strat. Jednak w końcówce spotkania po uderzeniach Buczkowskiego i Kozierkiewicza Częstochowianie wyszli na prowadzenie , którego nie oddali do końca meczu.

Nasza drużyna rocznika 1993 wypadła na miarę swoich możliwości. Gdyby nie pierwsza porażka grupowa z Orlikiem Blachownia (po 5 minutach meczu gospodarze przegrywali 0 – 2) to wynik mógłby być lepszy. Skra w tym meczu robiła wszystko by … nie skrzywdzić rywala. Pomimo straty dwóch bramek przewaga należała do Skry, ale seryjnie marnowane okazje ( wyśmienitych sytuacji nie wykorzystywali Wojsław X 3, Wolski x 2, Gapik) zadecydowała o końcowym sukcesie Orlika. Później było dużo lepiej. Zwycięstwa nad Małąpanwią Ozimek i Polonią Bytom sprawiły iż ostatnie spotkanie w grupie pomiędzy Skra a Rakowem II rozstrzygało o prawie do bezpośredniego awansu do półfinału. W tym meczu padł remis 1 – 1 i to Raków był już w półfinale. Skra spotkała się w barażu z GKS Jastrzębie i uległa rywalowi 0 – 3. W pojedynku o 5 miejsce nasza drużyna wzięła rewanż za pojedynek grupowy i w rzutach karnych pokonała Orlika 2 – 0. Do remisu 2 – 2, który był w regulaminowym czasie gry doprowadził Wolski, który równo z końcową syreną pokonał Bonczara.

Wyniki turnieju – faza grupowa:

GRUPA "A" GRUPA "B"

Skra 93′ br. Wojsław Orlik 1 – 2 // Raków A Mechanik 2 – 1
Raków B Polonia 1 – 0 // Jastrzębie Tomaszów Maz. 3 – 2
Skra 93′ br. Nyga, Szymczyk Małapanew 2 – 0 // Skra 94′ Raków A 0 – 3
Polonia Orlik 1 – 1 // Mechanik Jastrzębie 0 – 0
Małapanew Raków B 0 – 0 // Skra 94′ Tomaszów Maz. 0 – 1
Skra 93′ br. Gapik Polonia 1 – 0 // Raków A Jastrzębie 2 – 1
Raków B Orlik 2 – 0 // Tomaszów Maz. Mechanik 3 – 0
Małapanew Polonia 0 – 3 // Skra 94′ Jastrzębie 0 – 2
Skra 93′ br. Gapik Raków B 1 – 1 // Raków A Tomaszów Maz. 2 – 0
Orlik Małapanew 1 – 0 // Mechanik Skra 94′ 2 – 0

Klasyfikacja po rundzie eliminacyjnej:

GRUPA "A" GRUPA "B"

1 Raków B Częstochowa 4 8 4 – 1 // 1 Raków A Częstochowa 4 9 9 – 2
2 Orlik Blachownia 4 7 4 – 4 // 2 MOSiR Jastrzębie 4 7 6 – 4
3 Skra 93′ Częstochowa 4 7 5 – 3 // 3 UKS Trójka Tomaszów 4 6 6 – 4
4 Polonia Bytom 4 4 4 – 3 // 4 Mechanik Radomsko 4 4 3 – 5
5 Małapanew Ozimek 4 1 0 – 6 // 5 Skra 94′ Czestochowa 4 0 0 – 8

Baraże o półfinał :

Orlik Balchownia UKS TrójkaTomaszów Maz. 0 – 0 k. 1 – 3
MOSiR Jastrzębie Zdrój Skra 93′ Częstochowa 3 – 0

Półfinały:

Raków B Częstochowa br. Buczkowski, Kozierkiewicz UKS Trójka Tomaszów Maz. br. Karwat 2 – 1
Raków A Częstochowa br. Jabłko MOSiR Jastrzębie Zdrój br. Adamus 1 – 1 k. 3 – 2

Mecz o 9 miejsce w turnieju

Małapanew Ozimek br. Marzec x 3, Reimann Skra 94′ Czestochowa br. Pijor, samobój 4 – 2

Mecz o 7 miejsce w turnieju

Mechanik Radomsko Polonia Bytom 3 – 0 v.o.

Mecz o 5 miejsce w turnieju

Skra 93′ Częstochowa br. Wolski x 2 Orlik Blachownia br. Szymański, Lisek 2 – 2 k. 2 – 0

Mecz o 3 miejsce w turnieju

MOSiR Jastrzębie Zdrój br. Adamus, Ukasiewicz UKS Trójka Tomaszów Maz. 2 – 0

Mecz o 1 miejsce w turnieju

Raków A Częstochowa br. Krajza Raków B Częstochowa 1 – 0

Klasyfikacja końcowa – składy drużyn:

1. Raków A Częstochowa: Borek – Krajza, Porębiński, Buczkowski, Świerk, Walasek, Kozierkiewicz, Warzykowski, Purgal

2. Raków B Częstochowa: Zieliński, Szewczyk, Borek, Jabłko, Jasiurski, Czyż, Jelonek, Strużykowski, Hak

3. MOSiR Jastrzębie Zdrój: Cieśla, Ostrzołek, Brachaczek, Demczak, Adamus, Kochelak, Ukasiewicz, Florek, Janecki

4. UKS Trójka Tomaszów Maz.: Mielczarek – Treplak, Karwat, Dębiec, Mierzejewski, Kliber, Kwaśniczkow, Głowacki, Piotrowski, Rzeźnicki, Kasprzycki, Urlomiński

5. Skra 93′ Częstochowa: Tutaj, Nyga, Wolski, Gapik, Kołodziejczyk, Wojsław, Karmański, Pidzik, Szymczyk

6. Orlik Blachownia: Cierpioł, Szymański, Bejm, Gajzner, Śliwakowski, Drzewicki, Rakusa, Czerwiński, Pasieka, Lisek

7. Mechanik Radomsko: Prajs, Tyl, Nowaczyk, Mielczarek, Truchta, Lewicki, Rutkowski, Nowicki, Jaskórski, Smolarczyk, Wieluski, Zutak

8. Polonia Bytom: Purolczak, Stanek, Szlufik, Gołąb, Majczyna, Dyczka, Harwig, Brzezina, Ratajczyk, Cioch, Śliwka, Jędrzejczak

9. Małapanew Ozimek: Bonczar, Pasieka, Reimann, Katzy, Podgórny, Juraszek, Marzec, Cepur

10. Skra 94′ Częstochowa: Marek, Bartelak, Zbrzeżny, Udarkowski, Szewczyk, NIedbała, Pilarz, Stobiecki, Klec, Gładysz, Ptak, Zbrojkiewicz, pijor, Tarnowski, Sędzielewski, Hyra

źródło informacji : www.ks-skra.pl