Wyniki I i II turnieju eliminacyjnego XII HM Powiatu Kłobuckiego

5649-Wyniki_I_i_II_turnieju_eliminacyjnego_XII_HM_Powiatu_Klobuckiego

W niedzielę 12 lutego I i II Turniejem Eliminacyjnym rozpoczęły się XII Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu.

W niedzielę 12 lutego I i II Turniejem Eliminacyjnym rozpoczęły się XII Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu.Awans do turnieju finałowego, w niedzielę 26 lutego (początek g. 9.30) uzyskały drużyny A klasowego Huragana Jezioro i Gromu Miedźno (I Turniej Eliminacyjny) oraz A klasowego Sokoła Wręczyca Wielka i niespodziewanie występującego w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej w Częstochowie Amasola Cosmos Miedźno (II Turniej Eliminacyjny).

W I Turnieju Eliminacyjnym triumfował z kompletem dziewięciu punktów ubiegłoroczny mistrz Huragan Jezioro wyprzedzając Grom Miedźno oraz Okszę Łobodno (klasa okręgowa) i liderujący po rundzie jesiennej w grupie pierwszej B klasy częstochowskiej Maraton Waleńczów. Piłkarze z Walenczowa w ostatniej chwili zastąpili trzykrotnego triumfatora halowych mistrzostw powiatu kłobuckiego występującą w klasie okręgowej drużynę Pogoni Kamyk.

Organizatorzy, trenerzy i sędziowie najlepszym piłkarzem wybrali Mateusz Jelonka (Huragan Jezioro), który zdobywając pięć bramek został jednocześnie najlepszym strzelcem turnieju. Najlepszym bramkarzem został uznany Piotr Malina (Grom Miedźno), obrońcą Tomasz Kasprzyk (Oksza Łobodno), a prawdziwym piłkarskim „odkryciem” był zaledwie 15-letni Tomasz Turek (Oksza Łobodno). Najlepszą „piątkę” I Turnieju Eliminacyjnego utworzyli: Piotr Malina (Grom Miedźno), Mateusz Jelonek (Huragan Jezioro), Tomasz Kasprzyk i Tomasz Turek (obaj Oksza Łobodno) oraz zdobywca również pięciu bramek Patryk Włodarek (Oksza Łobodno).

W II Turnieju Eliminacyjnym zwyciężył Sokół Wręczyca, który zaledwie większą liczbą strzelonych bramek (dziesięć) wyprzedził Amasola Cosmos Miedźno. Obydwie drużyny zgromadziły po siedem punktów. Trzecie miejsce wywalczył tegoroczny halowy mistrz gminy Wręczyca Wielka A klasowy Amator Golce, a czwarte z zerowym dorobkiem punktowym Liswarta Popów (A klasa).

Organizatorzy, trenerzy i sędziowie najlepszym piłkarzem wybrali Dariusza Kotkowskiego (Amasol Cosmos Miedźno). Na codzień prezes A klasowego Sokoła Wręczyca Dariusz Kotkowski z dorobkiem pięciu bramek został również królem strzelców turnieju. Zresztą w zremisowanym 3:3 bezpośrednim meczu pomiędzy Sokołem, a Amasolem Dariusz Kotkowski zdobył dwie bramki. Najlepszym bramkarzem został uznany Kamil Strzelczyk (Sokół Wręczyca), obrońcą Pawła Rycharskiego (Sokół Wręczyca), a piłkarskim „odkryciem” Marek Janasz (Liswarta Popów). Najlepszą „piątkę” II Turnieju Eliminacyjnego utworzyli: Kamil Strzelczyk, Paweł Rycharski (obaj Sokół Wręczyca), Dariusz Kotkowski (Amasol Cosmos Miedźno), Marek Janasz (Liswarta Popów) i Wojciech Dawidowski (Sokół Wręczyca).

W trzecim turnieju eliminacyjnym (19.02-10.00) spotkają się: Junior Szarlejka (A klasa), Błękitni Libidza (A klasa) i KS Panki (Klasa okręgowa), a w czwartym (19.02-14.00): Liswarta Krzepice (A klasa), Znicz Kłobuck (Klasa okręgowa), Koral Kłobuck (Amatorska Liga Piłki Nożnej w Częstochowie) i Płomień Przystajń (B klasa-Podokręg Lubliniec).