Niemcy: błyskawiczna Borussia, Lewandowski wytrzymał presję

Borussia Dortmund pokonała FSV Mainz 2:0 (1:0) w meczu 30. kolejki piłkarskiej Bundesligi, a Robert Lewandowski przedłużył trwającą 11 spotkań serię gier ze zdobytą co najmniej jedną bramką. Polaka goni w klasyfikacji najlepszych strzelców Stefan Kiessling, który dwukrotnie pokonał bramkarza Hoffenheim, a Bayer Leverkusen wygrał 5:0 (2:0). Koszmarny występ zaliczył Eugen Polanski, który w 23. minucie sprokurował rzut karny i opuścił boisko z czerwoną kartką. Asystą popisał się natomiast Arkadiusz Milik. Kolejny pogrom na koncie ma Bayern Monachium, który rozniósł na wyjeździe Hannover 96 6:1 (3:0). – Przeczytaj cały artykuł