Mieli zagrać w Częstochowie, ostatecznie zagrali w Tychach

9340-Mieli_zagrac_w_Czestochowie_ostatecznie_zagrali_w_Tychach

Mieli zagrać w Częstochowie

W rozegranym w środę meczu sparingowym I-ligowy GKS Tychy wygrał z częstochowskim II-ligowym Rakowem 4:0

W rozegranym w środę meczu sparingowym I-ligowy GKS Tychy wygrał z częstochowskim II-ligowym Rakowem 4:0 Jak do tej pory częstochowianie rozegrali zimą trzy sparingi. Na początku przegrali z Koroną Kielce (1:4), a następnie wygrali w Opolu z LZS Piotrówka (1:0) i bezbramkowo zremisowali z MKS Oława. Te dwa ostatnie mecze rozgrywane były dość nietypowo, bo łączny czas gry tych dwóch spotkań ustalono na dziewięćdziesiąt minut. W międzyczasie, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, odwołane zostały mecze z Zagłębiem Lubin i Puszczą Niepołomice. Sztab szkoleniowy Rakowa postanowił więc skorzystać z oferty GKS i rozegrać sparing w środku tygodnia. W Tychach gospodarze okazali się lepsi w sparingu i wygrali z podopiecznymi trenera Jerzego Brzęczka

GKS Tychy – Raków Częstochowa 4:0 (1:0)

1:0 – Szczęsny (28.)

2:0 – gol samobójczy (63.)

3:0 – Dzięgielewski (67.)

4:0 – Dzięgielewski (70.)

GKS Tychy : I połowa: Misztal – Chomiuk, Kopczyk (34. Lesik), Balul, Mączyński – Grzybek, Zganiacz, Žunić, Dymowski, Szczęsny – Dočekal. II połowa: Igaz – Małkowski, Dančík, Lesik (79. Rutkowski), Mączyński (60. Masternak) – Ruskovský, Gąsior, Bukowiec, Mąka, Dzięgielewski (85. Bojarski) – Biskup (73. Szumilas). Trener Jan Żurek.

Raków Częstochowa : Kos – Pełka, Holik, Mońka, Napora, Kmieć, Diogo, Buczkowski, Retlewski, Świerk (33. Czerwiński), zawodnik testowany. II połowa: Wróbel – Płatkowski, Holik, Kominiak, Strzelecki, Kowalczyk, Vitinho, Brzęczek, Czerwiński, Socha, Mateus. trener : Jerzy Brzęczek