A-klasa wystartowała! Ciekawe wyniki na rozpoczęcie sezonu!

MG_3476

Piłkarska przerwa wakacyjna minęła bardzo szybko. Nim się obejrzeliśmy, zawodnicy już wrócili na boiska aby toczyć walkę o mistrzostwo A-klasy. Pierwszym liderem w grupie pierwszej rozpoczętego sezonu została Oksza Łobodno, która w pierwszym meczu sezonu rozgromiła na własnym boisku drużynę Sparty Nowa Wieś aż 6:0. W grupie drugiej zaskoczyła Jura Niegowa. Zespół, który poprzedni sezon […]

Piłkarska przerwa wakacyjna minęła bardzo szybko. Nim się obejrzeliśmy, zawodnicy już wrócili na boiska aby toczyć walkę o mistrzostwo A-klasy. Pierwszym liderem w grupie pierwszej rozpoczętego sezonu została Oksza Łobodno, która w pierwszym meczu sezonu rozgromiła na własnym boisku drużynę Sparty Nowa Wieś aż 6:0. W grupie drugiej zaskoczyła Jura Niegowa. Zespół, który poprzedni sezon zakończył w drugiej połowie tabeli łatwo poradził sobie w Rzerzęczycach z tamtejszym Orkanem wygrywając 8:1.

Zaskoczyła również Pilica Koniecpol, która na otwarcie sezonu mierzyła się z beniaminkiem z Kotowic. Podopieczni Dawida Krzętowskiego pokazali, że beniaminek wcale nie będzie miał łatwo w A-klasowych realiach.

fb.com/OkszaLobodno

W grupie pierwszej na siedem rozegranych spotkań padł tylko jeden remis. Po trzy mecze wygrywali gospodarze oraz goście.

W sumie w pierwszej kolejce padło 31 bramek co daje świetną średnią ponad 4 bramek na mecz.

Z dobrej strony pokazało się dwóch spadkowiczów. Lotnik Kościelec wygrał na wyjeździe z Płomieniem Czarny Las 4:0 po dwóch bramkach Łukasza Ciecierskiego, jednym trafieniu Mateusza Kyzioła oraz Piotra Knapika. Drugi spadkowicz z Częstochowy – Orzeł Kiedrzyn, również na wyjeździe pokonał Grom Miedźno 2:0. Bramki dla Orła zdobyli Maciej Nabiałek oraz Jakub Skoczek.

O dużym falstarcie mówić może beniaminek tegorocznych rozgrywek Sparta Nowa Wieś. Mistrz poprzedniego sezonu B-klasy nie przeciwstawił się Okszy Łobodno a drugi z beniaminków – Biała Gwiazda Krasice, mimo wyrównanego meczu i walki do końca wyjechali z Częstochowy bez zdobyczy punktowej ulegając Victorii 1:2.

W jedynym nierozstrzygniętym meczu pierwszej kolejki Ajaks Częstochowa zremisował 2:2 z Błękitnymi Libidza, mimo, że do 93. minuty Częstochowianie prowadzili 2:1. Do wyrównania doprowadził Mateusz Gałęziewski.

Po pierwszych kolejkach ciężko wyrokować, kto w tym sezonie może liczyć się w walce o awans ale już pierwsza kolejka pokazała, że kibiców czeka duża porcja emocji!

Komplet wyników I kolejki rozgrywek o mistrzostwo A-klasy grupy I:

Sokół Wręczyca – Kmicic Kruszyna 4:2 (2:0)

Victoria Częstochowa – Biała Gwiazda Krasice 2:1 (0:0)

Naprzód Ostrowy – Liswarta Popów 1:5 (0:0)

Oksza Łobodno – Sparta Nowa Wieś 6:0 (2:0)

Ajaks Częstochowa – Błękitni Libidza 2:2 (2:1)

Płomień Czarny Las – Lotnik Kościelec 0:4 (0:1)

Grom Miedźno – Orzeł Kiedrzyn 0:2 (0:1)

Klasyfikacja strzelców po pierwszej kolejce:

Dawid Idasz (Sokół Wręczyca) – 2 bramki Jarosław Cieśla (Liswarta Popów) Damian Turek (Oksza Łobodno) Łukasz Ciecierski (Lotnik Kościelec) Piotr Kiński (Victoria Częstochowa) – 1 bramka Kamil Jaros (Victoria Częstochowa) Patryk Chmielarz (Biała Gwiazda Krasice) Szymon Turek (Sokół Wręczyca) Łukasz Toborek (Sokół Wręczyca) Adrian Bodanka (Kmicic Kruszyna) Piotr Wrona (Kmicic Kruszyna) Mikołaj Szymonik (Naprzód Ostrowy) Piotr Góra (Liswarta Popów) Arkadiusz Kawka (Liswarta Popów) Bartłomiej Piłatowski (Liswarta Popów) Tomasz Górnik (Oksza Łobodno) Dawid Pietrzak (Oksza Łobodno) Szymon Wilk (Oksza Łobodno) Mateusz Kiepura (Oksza Łobodno) Piotr Ostalski (Ajaks Częstochowa) Mateusz Dziewoński (Ajaks Częstochowa) Amadeusz Polak (Błękitni Libidza) Mateusz Gałęziewski (Błękitni Libidza) Mateusz Kyzioł (Lotnik Kościelec) Piotr Knapik (Lotnik Kościelec) Maciej Nabiałek (Orzeł Kiedrzyn) Jakub Skoczek (Orzeł Kiedrzyn)

Tabela po pierwszej kolejce A-klasy Gr. I

kamienicapolskalks.futbolowo.pl

W grupie drugiej, tak jak wcześniej wspominaliśmy zaskoczyła Jura Niegowa. Zespół z powiatu Myszkowskiego okazał się znacznie lepszy od Orkanu Rzerzęczyce.

Jedyny w naszej grupie spadkowicz – Olimpia Huta Stara przegrała na wyjeździe 1:2 z LOTem Konopiska. Mecz znakomicie otworzyli gospodarze, którzy już w drugiej minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą Przemysława Kowalika. W 35. minucie Albert Opala podwyższył prowadzenie na 2:0. W doliczonym czasie gry bramkę kontakową dla gości zdobył Kacper Banasiak.

Dwójka beniaminków czyli Unia Masłońskie oraz KS Kotowice nie może uznać pierwszego weekendu na A-klasowych boiskach do udanych. Ci pierwsi, mimo walki ulegli w Szczekocinach ze Spartą 2:4. Bohaterem spotkania przy Spacerowej 7 okazał się niezawodny Krzysztof Minor, który już po 20. minutach miał na koncie dwa trafienia a cały mecz zakończył z hat-trickiem. Jedno trafienie dołożył Bartosz Otczyk. Dla gości strzelali: Adam Kamela oraz Aleksander Górecki.

Z kolei zespół z Kotowic wracał z Koniecpola z bagażem aż 7 straconych bramek. W ofensywie zespołu z Koniecpola brylowali Przemysław Winckowicz oraz Przemysław Sanek, którzy ustrzelili po dublecie. Swoje trafienia dołożyli jeszcze Krystian Skiba, Dominik Kurek oraz Dawid Kowalski. Honorowe trafienie dla gości zdobył Paweł Flak.

Meczem weekendu miał być derbowy pojedynek w Kamienicy Polskiej. Przy Magazynowej 1 miejscowy LKS mierzył się z rywalem zza miedzy – Czarnymi Starcza. Po świetnym widowisku na boisku jak i na trybunach obie drużyny podzieliły się punktami.

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w ubiegłą sobotę LZS Mrzygłód gładko pokonał Sokół Olsztyn 3:0.

Komplet wyników I kolejki rozgrywek o mistrzostwo A-klasy grupy II:

LKS Kamienica Polska – Czarni Starcza 0:0 (0:0)

Orkan Rzerzęczyce – Jura Niegowa 1:8 (1:2)

LOT Konopiska – Olimpia Huta Stara 2:1 (2:0)

KS Złoty Potok – Start Soborzyce 0:1 (0:1)

Pilica Koniecpol – KS Kotowice 7:1 (5:0)

LZS Mrzygłód – Sokół Olsztyn 3:0 (0:0)

Sparta Szczekociny – Unia Masłońskie 4:2 (2:1)

Cyprian Czyż (Jura Niegowa) – 3 bramki Krzysztof Minor (Sparta Szczekociny) Przemysław Winckowicz (Pilica Koniecpol) – 2 bramki Mateusz Wosik (LZS Mrzygłód) Przemysław Samek (Pilica Koniecpol) Rafał Bacior (Jura Niegowa) Mateusz Pilis (Jura Niegowa) – 1 bramka Marcin Krawczyk (LZS Mrzygłód) Adrian Lech (Jura Niegowa) Albin Gimel (Jura Niegowa) Sebastian Łopuczyński (Start Soborzyce) Przemysław Kowalik (Lot Konopiska) Albert Opala (LOT Konopiska) Kacper Banasiak (Olimpia Huta Stara) Adrian Włodarczyk (Orkan Rzerzęczyce) Bartosz Otczyk (Sparta Szczekociny) Adam Kamela (Unia Masłońskie) Aleksander Górecki (Unia Masłońskie) Dawid Kowalski (Pilica Koniecpol) Dominik Kurek (Pilica Koniecpol) Krystian Skiba (Pilica Koniecpol) Paweł Flak (KS Kotowice)