-->

Będzie stadion ?

Udostępnij :
5ca88c7346aa4_o_full

wizualizacja „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”- rzut z góry, ART – Artur Grodziński

We wtorek, 9 kwietnia o godzinie 17.00 w Urzędzie Miasta Częstochowy odbędzie się IX nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, której głównym tematem będzie budowa stadionu piłkarskiego Rakowa.  Natomiast w piątek 5 kwietnia Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk złożył wniosek o zabezpieczenie w planie finansowym miasta środków na realizację przebudowy stadionu Rakowa Częstochowa. Prezydent miasta złożył projekt zmian w […]

We wtorek, 9 kwietnia o godzinie 17.00 w Urzędzie Miasta Częstochowy odbędzie się IX nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, której głównym tematem będzie budowa stadionu piłkarskiego Rakowa. 

Natomiast w piątek 5 kwietnia Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk złożył wniosek o zabezpieczenie w planie finansowym miasta środków na realizację przebudowy stadionu Rakowa Częstochowa.

Prezydent miasta złożył projekt zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, skierowany na sesję zwyczajną Rady Miasta (wyznaczoną na 11 kwietnia). Zaplanował w nim, że na zadanie: „Prace przygotowawcze i wkład własny do rozbudowy infrastruktury sportowej w Częstochowie, w tym budowa Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” zapisane zostaną nakłady w łącznej kwocie 37,7 mln zł (z limitami wydatków: 13,7 mln zł na 2019 r., 20,2 mln na 2020 r. oraz 3,8 mln zł na 2021 r.).

Zgodnie z wyjaśnieniami do projektu, źródłem pokrycia większości tegorocznych miejskich wydatków na inwestycję ma być kredyt bankowy. Prognozowane i oczekiwane wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach montażu finansowego ma wynieść 20 mln 488 tys. zł. Jest to kwota zgodna z pierwotnym wnioskiem projektowym, publicznymi deklaracjami składanymi przez polityków partii rządzącej oraz medialnymi zapowiedziami możliwości zwiększenia dotacji przez przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trzeba dodać, że miasto podpisało również umowę na dokumentację projektowo-kosztorysową, związaną z realizacją inwestycji „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”.

Zgodnie z wynikami przetargu, wykonawcą będą poznańskie firmy Demiurg Project SA i Demiurg sp. z. o.o., za kwotę blisko 331 tys. zł. Wcześniej, 3 kwietnia, udało się spełnić warunek niezbędny do zawarcia tej umowy – miasto odkupiło od RKS Raków za 150 tys. zł prawa autorskie do projektu budowlanego, wykonanego na zlecenie Klubu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dokumentacja powinna być gotowa w dwa miesiące. Kolejnym krokiem byłby przetarg na realizację prac budowlanych, a po jego rozstrzygnięciu – możliwe byłoby rozpoczęcie prac budowlanych na MSP Raków.

Źródło: UM Częstochowa / czestochowa.pl wizualizacja „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”- rzut z góry, ART – Artur Grodziński

REKLAMA