[CLJ] Nasze drużyny zagrają ze Śląskiem Wrocław

Udostępnij :

Raków Częstochowa : Dwa nasze zespoły występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się z drużynami Śląska Wrocław. Ekipa U-17 zagra na wyjeździe, natomiast U-15 podejmie rywali na własnym boisku. Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka (U-17) mają za sobą dwa mecze. Czerwono-niebiescy najpierw zremisowali z Ruchem Chorzów 2:2. Następnie częstochowianie zgarnęli trzy punkty w konfrontacji z […]

Raków Częstochowa :

Dwa nasze zespoły występujące w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się z drużynami Śląska Wrocław. Ekipa U-17 zagra na wyjeździe, natomiast U-15 podejmie rywali na własnym boisku.

Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka (U-17) mają za sobą dwa mecze. Czerwono-niebiescy najpierw zremisowali z Ruchem Chorzów 2:2. Następnie częstochowianie zgarnęli trzy punkty w konfrontacji z Rozwojem Katowice. Raków przegrywał po golu Oliwiera Kwiatkowskiego 0:1 w 75. minucie spotkania. Jednak ostatnie fragmenty gry w wykonaniu naszego zespołu były imponujące. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu wyrównał Mateusz Niedziałkowski, a w 90. minucie na listę strzelców wpisali się Oliwier Długosz oraz Marcin Orzechowski. 3 punkty zostały na Limanowskiego, a Raków aktualnie zajmuje 4. lokatę (4 punkty).

– Wiemy, jaką piłkę gra Śląsk i czego możemy się po nich spodziewać. To na pewno mocny zespół. Jednak, my czujemy się bardzo dobrze przed tym meczem. Jedziemy po zwycięstwo, chcemy cieszyć się grą. A jak w rzeczywistości będzie? To zweryfikuje boisko – mówi trener Rybak

Wrocławianie na swoim koncie mają dwa zwycięstwa. Nasi jutrzejsi rywale najpierw pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice 3:1, a w ubiegłym tygodniu – także na „obcym” boisku – okazali się lepsi od Odry Opole (4:1). Wiodącą postacią w drużynie Śląska jest Dawid Gruszecki, który w swoim dorobku ma już 4 gole. 

Początek meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa w sobotę 29 sierpnia o godzinie 12.

Drugi nasz zespół występujący w rozgrywkach CLJ także zmierzy się ze Śląskiem. Ekipa U-15 prowadzona przez trenera Piotra Lenartowskiego zagra na Limanowskiego. Raków w dwóch pierwszy spotkaniach zdobył komplet punktów. Na inaugurację rozgrywek pewnie pokonał FC Wrocław Academy 4:0. Następnie czerwono-niebiescy okazali się lepsi od GKS-u Jastrzębie (6:3). W tej konfrontacji hattrickiem popisał się Dominik Cieślak, a po jednym trafieniu dołożyli: Kacper Nowakowski, Emanuel Gibała oraz Mateusz Głowiński. Zespół spod Jasnej Góry jak na razie przewodzi w tabeli grupy C CLJ U-15. 

Śląsk rozpoczął zmagania od efektownego zwycięstwa 7:0 nad Chrobrym Głogów. W drugiej kolejce sobotni rywale RKS-u musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin. Wrocławianie ulegli w stolicy Dolnego Śląska 0:2. 

– W sobotę zmierzymy się z rywalem, który jest faworytem do zwycięstwa w naszej grupie. Na pewno czeka nas trudne spotkanie, ale my jesteśmy podbudowani dwoma przekonującymi wygranymi. Wiemy, że w naszej grze tkwią jeszcze rezerwy. Pracujemy na treningach, aby je uwolnić. Jesteśmy dobrze przygotowani do gry, aby zdobyć kolejne punkty w CLJ – zapowiada trener Lenartowski. 

Spotkanie 3. kolejki CLJ U-15 Raków – Śląsk odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 11 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. 

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa