REKLAMA
REKLAMA

Czas na Ekstraklasę! Już w sobotę Raków zmierzy się z Koroną Kielce!

Udostępnij :
66617326_10157548798303586_1471954149254889472_n

W ostatnim meczu sparingowym Raków pokonał 1:0 częstochowską Skrę. / foto: astar.czest.pl

Ponad 21 lat minęło od ostatniego meczu Rakowa w piłkarskiej elicie. Już w sobotę 20 lipca 2019r. o godzinie 15:00 Raków Częstochowa podejmie w Bełchatowie drużynę Korony Kielce. Przynajmniej w rundzie jesiennej Ekstraklasa nie zawita do Częstochowy. Raków swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał w Bełchatowie, a nie jak na początku było podane w […]

Ponad 21 lat minęło od ostatniego meczu Rakowa w piłkarskiej elicie. Już w sobotę 20 lipca 2019r. o godzinie 15:00 Raków Częstochowa podejmie w Bełchatowie drużynę Korony Kielce.

‼️ KONKURS ‼️Wytypuj 11-tkę Rakowa i wygraj nagrody 🎁Serwis astar.czest.pl przygotował konkurs dla Kibiców! Co…

Opublikowany przez astar.czest.pl Czwartek, 18 lipca 2019

Przynajmniej w rundzie jesiennej Ekstraklasa nie zawita do Częstochowy. Raków swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał w Bełchatowie, a nie jak na początku było podane w Sosnowcu. Niestety obiekt przy ul. Limanowskiego w Częstochowie nie spełnia wymogów na Ekstraklasę i tym sposobem mecze w roli gospodarza Raków rozgrywać będzie na GIEKSA Arenie w Bełchatowie. Mecze na wspomnianym stadionie będą mogli oglądać kibice Czerwono-Niebieskich, jednak Włodarze miasta Bełchatów podjęli decyzję o tym, że w rozgrywkach PKO Ekstraklasy mecze Rakowa odbywać się będą bez udziału kibiców gości. Poniżej uzasadnienie decyzji:

„Zakaz udziału w imprezie masowej kibiców drużyn przyjezdnych uzasadniony jest względami bezpieczeństwa. Kibice drużyn przeciwnych oraz kibice drużyny Rakowa i tutejszego klubu piłkarskiego GKS Bełchatów mogą podczas spotkań piłkarskich doprowadzić do eskalacji czynów chuligańskich i przestępczych. Tak duże zgromadzenie kibiców antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta.”

W ubiegły piątek odbyło się „Pożegnanie ze skansenem”, czyli stadionem przy ul.Limanowskiego 83 w Częstochowie. Raków rozegrał swój ostatni sparing przed sezonem z częstochowską Skrą, a następnie odbyła się prezentacja nowych strojów oraz kadry Czerwono-Niebieskich. Nowe trykoty meczowe nawiązują do kibicowskiej koszulki „Medaliki” z sezonu 2004/2005. Projekt jest formą podziękowań dla kibiców za ich wsparcie w powrocie klubu na najwyższy szczebel rozgrywek. Sprzęt przygotowała firma Hummel, która została nowym sponsorem technicznym klubu.

W sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie Czerwono-Niebieskich w najwyższej klasie rozgrywkowej od 7711 dni! Ostatni mecz w ówczesnej Pierwszej Lidze częstochowianie rozegrali 9 czerwca 1998r. w Olsztynie. Miejscowy Stomil pokonał wówczas Raków 3:1 po trzech golach Marka Kwiatkowskiego II. Jedynego gola dla Czerwono-Niebieskich zdobył Artur Kurasiński.

20 lipca 2019r. (sobota) o godzinie 15:00 Raków Częstochowa podejmie w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy w Bełchatowie drużynę Korony Kielce.

Na boisku nie zobaczymy Andrzeja Niewulisa, który wraca do pełnej dyspozycji po kontuzji. Nie zagra również nowy nabytek Czerwono-Niebieskich – Felicio Brown Forbes, który przyszedł do Rakowa właśnie z Korony i zapis umowy pomiędzy klubami zakazuje występu przeciwko drużynie z Kielc.

Zobacz zestaw par 1 kolejki PKO Ekstraklasy

Zobacz, co przed inauguracją sezonu mieli do powiedzenia trener Rakowa – Marek Papszun oraz obrońca Tomáš Petrášek:

Konferencja Rakowa przed inauguracją sezonu 2019/2020 w PKO Ekstraklasie ⚽️

Opublikowany przez astar.czest.pl Czwartek, 18 lipca 2019

Sędzią głównym sobotniego starcia będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Na liniach pomagać mu będą Krzysztof Myrmus oraz Bartłomiej Lekki. Sędzią technicznym będzie Sebastian Jarzębak. W wozie VAR czuwać nad prawidłowym przebiegiem zawodów będą Paweł Gil oraz Marcin Borkowski.

Kurs na zwycięstwo Rakowa wynosi 2.35, na remis 3.30, a zwycięstwo Korony 3.09

Hazard może uzależniać. STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Źródło: własne / rksrakow.pl / 90minut.pl / youtube.com / facebook.com

REKLAMA