REKLAMA
REKLAMA

Częstochowscy Sędziowie Wicemistrzami Śląska!

Udostępnij :
81491679_489734538379427_7950255919714009088_n

Po 17 latach przerwy Sędziowie z Częstochowy ponownie zdobyli medal Mistrzostw Śląska Sędziów. / foto: facebook.com

W minioną sobotę, tj. 4 stycznia w Zespole Szkół nr 1 im Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyły się XXVI Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki. W finałowym starciu sędziowie z Podokręgu Częstochowa zremisowali 1:1 z arbitrami z Podokręgu Racibórz, jednak to Ci drudzy okazali się skuteczniejsi w rzutach karnych i zwyciężyli w […]

W minioną sobotę, tj. 4 stycznia w Zespole Szkół nr 1 im Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyły się XXVI Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki. W finałowym starciu sędziowie z Podokręgu Częstochowa zremisowali 1:1 z arbitrami z Podokręgu Racibórz, jednak to Ci drudzy okazali się skuteczniejsi w rzutach karnych i zwyciężyli w całym turnieju.

Zostań sędzią piłki nożnej!

W rozgrywkach grupowych sędziowie z Częstochowy przegrali 2:3 z kolegami z … Raciborza, wygrali 3:0 z KSP Żywiec i bezbramkowo zremisowali z KSP Sosnowiec tym samym zajmując II miejsce w grupowej tabeli. Spotkanie ćwierćfinałowe KSP Częstochowa z KSP Zabrze przejdzie zapewne do annałów turniejowej imprezy. Obie ekipy prócz strzelenia w regulaminowym czasie po czterech bramek obdarowane zostały sporą ilością czerwonych i żółtych kartek! Ostatecznie o awansie do półfinału w tym spotkaniu zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Częstochowy. W spotkaniu półfinałowym rywalem zespołu z Częstochowy było KSP Bielsko – Biała. I w tej rywalizacji potrzebne były rzuty karne aby wyłonić finalistę. W regulaminowym czasie było 1:1 a rzuty karne ponownie lepiej wykonywali częstochowianie wygrywając 2:0. W finale ponownie w regulaminowym czasie był remis 1:1 a w karnych lepiej zaprezentowali się raciborzanie wygrywając 6:5.

Ostatni raz Częstochowscy sędziowie byli na podium mistrzostw w … 2003 roku.

Częstochowscy Sędziowie ze srebrnymi medalami Halowych Mistrzostw Śląska Sędziów. / foto: http://ksslaskizpn.pl

W drużynie Kolegium Sędziów Podokręgu Częstochowa wystąpili: Andrzej Prokop, Piotr Skoczylas, Tomasz Barański, Cezary Tomziński, Piotr Purgal, Mikołaj Barczyk, Piotr Sieradzki, Piotr Zroślak, Oskar Sikora, Szymon Wroński. Trener: Damian Anzorge Opiekunowie: Edward Budzowski, Robert Kowalczyk

Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego bramkarza mistrzostw odebrał Andrzej Prokop. ️

Andrzej Prokop został wybrany najlepszym bramkarzem Halowych Mistrzostw Śląska Sędziów. / foto: http://ksslaskizpn.pl

W mistrzowskiej imprezie występowały reprezentacje wszystkich podokręgów skupionych w Śląskim Związku Piłki Nożnej. W pierwszej fazie rozgrywek 12 zespołów zostało podzielonych na trzy grupy a następnie odbyła się faza pucharowa. Do tego etapu turnieju nie awansowały już ostatnie zespoły z poszczególnych grup oraz jedna z drużyn, która w swojej grupie zajęła trzecie miejsce i zanotowała najgorszy bilans w gronie odpowiedników z pozostałych grup.

Źródło: własne / Podokręg Częstochowa / nowiny.pl / facebook.com / lubliniecki.pl

REKLAMA