-->

Czy Raków jest w stanie obronić tytuł Mistrza Polski?

Udostępnij :
Raków Częstochowa uzyskał miano najlepszego zespołu w ramach PKO BP Ekstraklasy, a zatem został okrzyknięty Mistrzem Polski. Wcześniej ten tytuł otrzymał Lech Poznań. Drużyna pod przewodnictwem Marka Papszuna osiągnęła olbrzymi sukces, jednak obecnie pojawia się coraz więcej wątpliwości odnośnie tego, czy klubowi uda się obronić tytuł w bieżącym sezonie.

Raków Częstochowa mistrzem Polski 

Raków Częstochowa zwyciężył w rozgrywkach ligowych w sezonie 2022/2023. Był to wspólny sukces trenera Marka Papszuna oraz doświadczonych i bardzo utalentowanych zawodników. Warto nadmienić, że Raków odniósł tego rodzaju sukces po raz pierwszy w historii. Oczywiście, klub w przeszłości odnosił wiele zwycięstw, takich jak na przykład wygrana w krajowym pucharze, dwa razy uzyskiwali tytuł wicemistrza Polski, jednak nigdy wcześniej nie udało im się być najlepszymi w lidze. W sezonie 2022/2023 zmieniło się to diametralnie, ponieważ o tym, iż Raków Częstochowa zyska tytuł mistrza Polski, było wiadomo już na trzy kolejki przed ostatecznym zakończeniem rywalizacji, co tylko podkreślało ogromny sukces tej drużyny. 

Jednocześnie omawiane osiągnięcie było wielkim wydarzeniem nie tylko dla samego klubu, ale także dla trenera Marka Papszuna. Trener ten osiągnął taki sukces niedługo po ogłoszeniu swojego odejścia z klubu. A pracował z nim całkiem długo, bo aż 7 lat. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdzaj codziennie wiadomości sportowe na Futbol News, jednym z najlepszych serwisów tego typu na rynku. 

Czy Raków Częstochowa obroni tytuł mistrza Polski? 

Obecnie trwa już sezon 2023/2024, dlatego też kibice niejednokrotnie zastanawiają się, czy ich ulubionej drużynie uda się obronić uzyskany poprzednio tytuł mistrza Polski. Niestety, wiele wskazuje na to, iż osiągnięcie tego celu może być bardzo trudne. W tym momencie drużyna zajmuje zaledwie szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy. W porównaniu z zajmującą pierwsze miejsce Jagiellonią Białystok traci ona aż sześć punktów, co nie jest dobrym zwiastunem. 

Kolejnym aspektem, który z całą pewnością nie poprawia sytuacji Rakowa Częstochowy, jest fakt, iż w poszczególnych meczach drużyna będzie zmuszona do gry bez udziału jednego z najważniejszych zawodników. Jakiś czas temu kontuzji doznał Srdjan Plavsić. Jak podkreślili lekarze, uraz okazał się poważny, dlatego też mężczyzna musiał tymczasowo zrezygnować z aktywnego udziału w rozgrywkach. 

Należy też pamiętać o tym, iż w obecnym sezonie w Rakowie jest nowy trener, a jest nim Dawid Szwarga. Nowy szkoleniowiec może mieć poważne problemy z prowadzeniem drużyny po zwycięstwo, co udało się jego poprzednikowi. Należy także nadmienić, że 24 lutego Raków Częstochowę czeka bardzo poważny sprawdzian. Mianowicie: wówczas rozegrane ma zostać kolejne spotkanie w ramach Ekstraklasy. Przed trenerem Dawidem Szwargą bardzo poważny dylemat dotyczący tego, kto powinien zastąpić niedysponowanego Serba. Od tej decyzji może zależeć, jaki ostateczny wynik zajmie Raków w obecnym sezonie. 

Źródło : Artykuł sponsorowany

REKLAMA