-->

Debiut Medalików w fazie grupowej Ligi Europy!

Udostępnij :
Już dziś 21 września, uwaga kibiców skupi się na zespole Rakowa Częstochowa, który po raz pierwszy wystąpi w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Czekają nas emocje na najwyższym poziomie, gdyż przeciwnikiem Czerwono-Niebieskich będzie włoski klub, Atalanta BC!

Raków Częstochowa, aktualny Mistrz Polski, po raz pierwszy w historii ma okazję wystąpić w fazie grupowej Ligi Europy. Pod wodzą trenera Dawida Szwargi, zespół z Częstochowy prezentuje wysoką formę, którą zamierza przełożyć na punkty w europejskich rozgrywkach.

Częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z Atalantą BC, włoskim klubem z Bergamo. Atalanta, którą trenuje doświadczony Gian Piero Gasperini, to drużyna, która w ostatnich latach odnotowała udane występy w europejskich pucharach. Pomimo trudnej rywalizacji, Raków jest gotowy na to spotkanie i zamierza nawiązać równorzędną walkę o punkty.

Na ten moment, Atalanta plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli Serie A, zdobywając sześć punktów w czterech spotkaniach. 

Mecz zostanie rozegrany na Gewiss Stadium w Bergamo o godzinie 21:00, a jego głównym arbitrem będzie 43-letni izraelski sędzia, Roi Reinshreiber. Transmisję spotkania będzie można śledzić na antenie TVP Sport oraz na platformie Viaplay.

REKLAMA